11. března 2015 6:49 Lidovky.cz > Byznys > Média

Američané nejvíc důvěřují zprávám CNN a Fox News

Televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televize - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

NEW YORK Přízeň amerických konzumentů televizního zpravodajství je téměř rovnoměrně rozdělena mezi stanice CNN a Fox News, potvrdil průzkum Quinnipiacké univerzity z amerického Hamdenu.

Zatímco CNN považují za důvěryhodnou spíš demokrati, Fox News je oblíbená hlavně mezi americkými republikány, uvedla s odvoláním na výsledky průzkumu agentura Reuters.

Devětadvacet procent dotázaných důvěřuje nejvíc stanici Fox News, kterou provozuje společnost 21st Century Fox. Pětina Američanů důvěřuje této zpravodajské stanici „hodně“ a víc než třetina „trochu“. CNN, jejíž vysílání zajišťuje společnost Time Warner, je na prvním místě u dvaadvaceti procent Američanů. Hodně stanici důvěřuje 18 procent dotázaných a trochu 43 procent.

Největší důvěru má podle průzkumu lokální zpravodajství obou stanic, které za důvěryhodné považuje přes 70 procent obyvatel USA.

Až s odstupem skončily na dalších místech televizní kanály NBC News a CBS News, jejichž zpravodajství s důvěrou sleduje zhruba desetina Američanů. Osm procent obliby získala ABC News a sedm kabelová televize MSNBC.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!