2. března 2009 15:26 Lidovky.cz > Byznys > Média

Dvojka Primy nabídne legendární Futuramu

Hrdinové oblíbeného televizního seriálu Futurama. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrdinové oblíbeného televizního seriálu Futurama. | foto: Reprofoto

PRAHA Televize Prima přichystala lahůdku pro milovníky seriálů. Druhý program televize, který ponese název Cool, bude od začátku dubna lákat diváky k obrazovkám na seriály Futurama a Big Bang Theory. S těmi se Češi doposud mohli setkat pouze na internetu.

Druhý program televize Prima Cool by měl začít vysílat 1. dubna, informoval o tom server Digizone.cz. Prima název dlouho tajila, stejně jako datum vysílání.

Čtěte také: Druhý kanál spustíme do dubna

Stanice chce zacílit především na muže, proto nabídne fotbalové zápasy Premier League. Pokud se ale podíváme na seriálovou tvorbu, která bude zajímat diváky asi nejvíce, Prima Cool nabídne především americkou ale také evropskou produkci, konkrétně pak britskou.
Zaregistrované logo nového televizního kanálu Prima Cool.
Ze seriálů láká Prima Cool na Futuramu, za kterou stojí Matt Groening, tvůrce slavného amerického seriálu Simpsonovi. Seriál Futurama je sice zasazen do budoucnosti, ale satirický humor se trefuje do věcí současných nebo nadčasových. "Dvojka" nabídne první až pátou sérii, a to vždy jeden díl od pondělí do neděle v 19 hodin. Postavám propůjčili hlasy Jan Dolanský, Andrea Elsnerová nebo např. Martin Stránský.Další chystanouspecialitou je seriál Big Bang Theory (česky Teorie velkého třesku) vypráví o dvojici mladých teoretických fyziků a jejich přátelích. Hlavní hrdinové žijí ve vlastním světě a o tom, co se děje v tom reálném, nemají příliš potuchy. České hlasy postavám propůjčili Aleš Háma a Jakub Wehrenberg.  Prima Cool bude seriál vysílat každé úterý od 21 hodin.

Lidovky.cz