28. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Dvořáka chce v čele ČT nahradit exšéf Primy Konrád. Podal přihlášku do konkurzu

Ředitel ČT Petr Dvořák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel ČT Petr Dvořák. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Výběrové řízení na nového šéfa České televize přineslo první jméno. Jak LN zjistily, do soutěže se přihlásil bývalý ředitel soukromé televize Prima Martin Konrád. Manažer s dlouholetou zkušeností z médií informaci potvrdil. Postaví se tak Petru Dvořákovi, který obhajuje mandát veřejnoprávního šéfa. Dosavadní ředitel ČT je podle mnohých velkým favoritem volby. Pomáhá mu fakt, že za šest let ve funkci médium zevrubně poznal.

Konrád, který svůj zájem LN potvrdil. „Ano, přihlášku jsem podal,“ řekl. Bližší informace o své kandidatuře však neposkytl. Jména dalších kandidátů se ­zástupci televize dozvědí v úterý.

Pod dohledem notáře budou rozlepovat obálky s přihláškami do výběrového řízení. Členové Rady ČT zhruba za tři týdny počet uchazečů v prvním kole volby sníží. Na konci dubna pak bude jasno o tom, kdo televizi povede v dalších šesti letech.

V čele komerční Primy stál Konrád přibližně rok. Do horkého křesla „generála“ usedl na jaře 2013, v březnu 2014 z něj odešel. Nyní je podnikatelem ve své vlastní firmě Rentalis. Zatím jediný Dvořákův potvrzený protikandidát na šéfa ČT má za sebou dlouhou kariéru v médiích. Na Primě byl od roku 2008 obchodním ředitelem.

Předtím 10 let působil jako obchodní ředitel mediazastoupení Regie Radio Music. To patří do stejné „stáje“ jako Rádio Bonton, Frekvence 1 či Evropa 2. Dva roky vedl vydavatelství Metro ČR, odkud přešel do Primy.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?