22. ledna 2012 17:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Ein Kessel Buntes nás učil profesionalismu, vzpomíná Vondráčková

Rok 1982: Helena Vondráčková vystoupila v televizi s písní Když zabloudíš, tak zavolej. Ve stejném roce převzala titul "zasloužilá umělkyně". | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rok 1982: Helena Vondráčková vystoupila v televizi s písní Když zabloudíš, tak zavolej. Ve stejném roce převzala titul "zasloužilá umělkyně". | foto: YouTubeReprofoto

Východoněmecká estráda Ein Kessel Buntes slaví 40 let od prvního vysílání. Přestože nepřežila 90. léta, vzpomínají na ni diváci i aktéři.

Je to 40 let, co se na obrazovkách poprvé objevila východoněmecká estráda Ein Kessel Buntes. Sama jste v ní později účinkovala, jak na to vzpomínáte?
Tady se na to všichni dívají jako na něco podřadného a součást pokleslé kultury, ale já si myslím, že neprávem. Byl to jeden z naprosto špičkových pořadů z bývalé NDR. A vlastně nejen tam, protože se na to přijížděly dívat spousty lidí ze západní části Německa. Vystřídalo se tam mnoho umělců nejen z východu, ale i velké hvězdy z celého světa.

Jak fungovala spolupráce s německou stranou?
Ten pořad byl dělaný na naprosto profesionální úrovni, které se v té době nikomu u nás ani nezdálo... Spoustu věcí jsme se tam naučili, i tomu profesionalismu. S Jirkou Kornem jsme spolupracovali s nejlepšími choreografy té doby. Vše bylo naprosto perfektně dopředu připravené.

ČTĚTE TAKÉ:

Kolik času jste věnovali přípravě?
Ten pořad se minimálně půl až tři čtvrtě roku dával dohromady oproti dnešní době, kdy nejsou peníze a všechno je dělané narychlo. Já si vzpomínám, že jsme tam jeli nejdřív na konzultace a pokud to bylo nějaké taneční nebo stepovací číslo, celý týden jsme ho trénovali. I nahrávky písniček v němčině se pořizovaly tam, protože měli všechny možnosti, aby se pořad vyrobil co nejkvalitněji.

Utkvěl vám v hlavě nějaký konkrétní díl?
Velká pocta pro mne i pro Jirku byla, že jsme dostali šanci, abychom si každý moderoval svůj vlastní pořad. Musím říct, že to byla velká kláda zvládnout v němčině všechny spojovací texty. Měla jsem minimálně osm vstupů, hrála jsem například s Vladimírem Klusákem jedno číslo na klavír v duetu, pak jsem tam měla stepovací číslo s baletem... Byla jsem velmi pyšná, že jsem to zvládla, protože to nebylo jednoduché, ale myslím, že jsem se toho zhostila se ctí. Je vidět. že si nás tam vážili, protože jak mě, tak Jirku Korna a Karla Gotta už oslovili z německé televize a budou s námi dělat k tomuto výročí rozhovor.

, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Pohlreich: My Češi jsme rasisti. Ukrajincům bychom měli líbat zadek

Zdeněk Pohlreich je známý šéfkuchař, jehož proslavila nejen jeho gastronomická... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po deseti letech odešel z pořadu, který z něj v padesáti letech udělal bez nadsázky superstar. Ačkoli radit méně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!