Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Esprit LN: Hodinky a šperky

Soňa Červená | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soňa Červená | foto: Lidové noviny

Co mají společného americký basketbalista LeBron James a česká operní diva Soňa Červená? Profily obou najdete v nejnovějším Espritu LN, věnovaném hodinkám a šperkům. Vychází ve středu 6. listopadu.

V nejnovějším Espritu Lidových novin najdete předměty, jejichž hodnota je statisícová – ne však díky zlatu, platině a drahokamům. Jejich mnohdy astronomická cena spočívá především v lidském umu - v mnoha hodinách, které mistři hodináři a šperkaři tráví skloněni nad mikroskopem. Tímto číslem vzdáváme této mravenčí práci hold.

James LeBron

James LeBron

Kvůli hlavnímu tématu s názvem Proč jsou hodinky komplikované navštívila vedoucí Espritu Eva Hlinovská například švýcarské ateliéry hodinářské ikony Jaeger-LeCoultre, která byla na konci 80. let téměř zapomenuta – letos velkolepě slaví 180. výročí. Obdivovat se jemné precizní práci mistrů můžete i v reportáži z manufaktury Cartier. Přiblížíme vám také hodinky, které mají snad nejsilnější fanouškovskou základnu na světě, Panerai. Kvůli limitované edici Audemars Piguet letěl Esprit až do Miami - šest set kusů hodinek Royal Oak Offshore zde totiž podepsal a částečně navrhl legendární americký basketbalista, hráč Miami Heat, LeBron James.

Editorka Espritu Veronika Bednářová připravila materiál Soňa 2013, věnovaný operní pěvkyni Soně Červené, ženě neúnavné a mladé - duchem i názory. Soňa Červená však především pózovala Pavlu Hejnému - na jeho fotografiích vám představí výjimečné artefakty světových i českých šperkařů.

Soňa Červená

Soňa Červená

Dále je tu portrét německé šperkařky Saskie Diaz od našich stálých spolupracovníků z Urban Expedition, kteří Saskii navštívili přímo v mnichovském ateliéru, a dva rozhovory Veroniky Bednářové: první s letošní hvězdou Designbloku, tvrdohlavou a zapálenou Francouzkou Matali Crasset, druhý s okouzlujícím a sexy pilotem-dědečkem Jacquesem Bothelinem, šéfem Breitling Jet Teamu, nejslavnějšího profesionálního akrobatického týmu na světě.

A třešinka na závěr: Naše stálá spolupracovnice a kulinářská specialistka Darina Křivánková pro vás objevila Slowpec, restauraci nedaleko Prahy, která svým „pomalým vařením“ láká hosty z celé republiky.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho
Otestováno dětmi: Kniha plná pohádek a známých postaviček od Disneyho

Oblíbené postavičky od Disneyho, jako jsou Minnie a Mickey Mouse, ožívají v knížce s příběhy na dobrou noc. Jak se líbí dětem a pomáhají jim usnout?