Pátek 7. května 2021svátek má Stanislav 11 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Esprit LN: Hodinky a šperky

Soňa Červená | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soňa Červená | foto: Lidové noviny

Co mají společného americký basketbalista LeBron James a česká operní diva Soňa Červená? Profily obou najdete v nejnovějším Espritu LN, věnovaném hodinkám a šperkům. Vychází ve středu 6. listopadu.

V nejnovějším Espritu Lidových novin najdete předměty, jejichž hodnota je statisícová – ne však díky zlatu, platině a drahokamům. Jejich mnohdy astronomická cena spočívá především v lidském umu - v mnoha hodinách, které mistři hodináři a šperkaři tráví skloněni nad mikroskopem. Tímto číslem vzdáváme této mravenčí práci hold.

James LeBron

James LeBron

Kvůli hlavnímu tématu s názvem Proč jsou hodinky komplikované navštívila vedoucí Espritu Eva Hlinovská například švýcarské ateliéry hodinářské ikony Jaeger-LeCoultre, která byla na konci 80. let téměř zapomenuta – letos velkolepě slaví 180. výročí. Obdivovat se jemné precizní práci mistrů můžete i v reportáži z manufaktury Cartier. Přiblížíme vám také hodinky, které mají snad nejsilnější fanouškovskou základnu na světě, Panerai. Kvůli limitované edici Audemars Piguet letěl Esprit až do Miami - šest set kusů hodinek Royal Oak Offshore zde totiž podepsal a částečně navrhl legendární americký basketbalista, hráč Miami Heat, LeBron James.

Editorka Espritu Veronika Bednářová připravila materiál Soňa 2013, věnovaný operní pěvkyni Soně Červené, ženě neúnavné a mladé - duchem i názory. Soňa Červená však především pózovala Pavlu Hejnému - na jeho fotografiích vám představí výjimečné artefakty světových i českých šperkařů.

Soňa Červená

Soňa Červená

Dále je tu portrét německé šperkařky Saskie Diaz od našich stálých spolupracovníků z Urban Expedition, kteří Saskii navštívili přímo v mnichovském ateliéru, a dva rozhovory Veroniky Bednářové: první s letošní hvězdou Designbloku, tvrdohlavou a zapálenou Francouzkou Matali Crasset, druhý s okouzlujícím a sexy pilotem-dědečkem Jacquesem Bothelinem, šéfem Breitling Jet Teamu, nejslavnějšího profesionálního akrobatického týmu na světě.

A třešinka na závěr: Naše stálá spolupracovnice a kulinářská specialistka Darina Křivánková pro vás objevila Slowpec, restauraci nedaleko Prahy, která svým „pomalým vařením“ láká hosty z celé republiky.

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!