1. června 2012 20:55 Lidovky.cz > Byznys > Média

Sobotní LN: Odstartoval jsem operaci Rath, říká v exkluzivním rozhovoru

Policejní auto odváží Davida Ratha ze služebny v Dlážděné ulici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní auto odváží Davida Ratha ze služebny v Dlážděné ulici. | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

Chtěl zůstat v pozadí. Když však média zveřejnila jeho jméno, rozhodl se veřejně promluvit. Libor Gregor - soukromý detektiv a expolicista, který spustil operaci Rath - líčí, proč kvůli cinknuté zakázce zalarmoval policii.

  • Proč se obrátil rovnou na nejvyšší žalobce?
  • Proč nedůvěřoval středočeské policii?
  • Věděl od počátku, že do kauzy je zapletený exhejtman Rath?

Na všechny tyto otázky Radka Kedroně odpovídá bývalý policista v celostránkovém rozhovoru.

Ani Fischerova vláda už není bez poskvrnky
"Už i příslušník prostým lidem zbožňované úřednické vlády je obviněn. Situace je natolik vážná, že obviněný pan Chmiel dočasně „přerušil členství“ v nadstranickém týmu prezidentského kandidáta Jana Fischera… “ Více o obvinění bývalého ministra pro EU Juraje Chmiela najdete na straně 5 Lidových novin a v poznámce šéfkomentátora Lidových novin Martina Zvěřiny.

Tak určitě… a další fotbalové perly
Prakticky každá druhá odpověď v televizním rozhovoru o fotbalu začíná slovy „tak určitě“. Vskutku se zdá, že málokterý předmět má tak uzavřenou frazeologii a tolik obratů, které se často opakují, jako fotbal. Je tomu tak nejen v češtině, ale i v jiných jazycích. Sobotní příloha Orientace se před Mistrovstvím Evropy 2012 rozhodla o tom přichystat pojednání.