Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Facebook dá uživatelům e-mail. Chce sjednotit a zjednodušit komunikaci

Facebook (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

PALO ALTO (KALIFORNIE) Sociální síť Facebook nabídne zhruba půl miliardě svých uživatelů e-mail. Měl by být součástí řešení, kterým firma chce sjednotit a zjednodušit jejich komunikaci. Lidé by si podle jejích představ měli prostřednictvím této sociální sítě vyměňovat zprávy nezávisle na tom, zda je odeslali elektronickou poštou, jako textovou zprávu z mobilního telefonu či pomocí programu pro komunikaci v reálném čase.

"Moderní systém pro zasílání zpráv nebude e-mail," řekl na tiskové konferenci přenášené přes internet zakladatel sociální sítě Mark Zuckerberg. Facebook, který je značně populární i v Česku, podle něj svým uživatelům chce umožnit bezešvou komunikaci napříč různými kanály, kde se v současnosti děje. Lidé nyní podle firmy komunikují roztříštěně, nová služba by to měla změnit a sjednotit komunikaci na jednom místě, v jedné složce doručené pošty. Díky nové službě by kromě e-mailové adresy měli získat i možnost mít uvnitř svého facebookového profilu historii veškeré komunikace.

Pro stovky milionů uživatelů Facebooku zřejmě v dohledné době bude nejviditelnějším přínosem novinky to, že budou moci získat e-mailovou adresu v podobě "jmeno@facebook.com". Doteď ji používali jen zaměstnanci firmy. Nyní o ni ale přijdou a začnou používat e-mailové adresy v podobě "jmeno@fb.com".

Přímá konkurence pro Gmail
Firma změnu začne zavádět v příštích měsících, nejprve bude na pozvánky. Uživatelé si budou moci vybrat, zda ji budou používat, nebo ne. V současnosti si prostřednictvím Facebooku aktivně posílá zprávy 350 milionů uživatelů této sociální sítě.

Facebook novou službou začne přímo konkurovat elektronické poště Gmail poskytované společností Google. Následující období ukáže, zda v tomto případě bude úspěšnější než Google, když letos učinil součástí Gmailu sociální síť Buzz. Podle agentury Reuters v každém případě právě sílící rivalita těchto internetových firem bude mít klíčový vliv na další podobu celosvětové počítačové sítě.

Zuckerberg dnes řekl, že cílem nové služby Facebooku není být zabijákem Gmailu. Doufá ale, že lidé postupně budou e-mail jako hlavní způsob komunikace opouštět.

Facebook byl založen v roce 2004. Služba rychle rostla a nyní má kolem 500 milionů aktivních uživatelů. Facebook umožňuje osobní prezentaci na internetu a komunikaci s dalšími uživateli sítě.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Příprava na léto: Otestujte opalovací mléko WoodenSpoon, které si oblíbili i Harry s Meghan
Příprava na léto: Otestujte opalovací mléko WoodenSpoon, které si oblíbili i Harry s Meghan

Dopřejte svému dítěti královskou ochranu před slunečními paprsky. 80 maminek otestuje minerální opalovací mléko Baby & Family SPF 30 od...