4. října 2012 14:34 Lidovky.cz > Byznys > Média

Facebook má miliardu uživatelů, oznámil statusem Zuckerberg

Mark Zuckerberg | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mark Zuckerberg | foto: Reuters

NEW YORK Internetová sociální síť Facebook už má přes miliardu aktivních uživatelů. Ve svém příspěvku na síti to uvedl šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Miliardovou hranici Facebook prolomil 14. září ve 12:45 kalifornského času (21:45 našeho času).

"Pomáhat jedné miliardě lidí je neuvěřitelné. Jednoho to naplňuje pokorou. Je to něco, na co jsem ve svém životě zdaleka nejvíc pyšný," uvedl Zuckerberg.

Zuckerberg založil Facebook v únoru 2004 s několika studenty z Harvardovy univerzity jako místo pro setkávání spolužáků a učitelů z jeho školy na internetu. V září 2006 se Facebook otevřel všem zájemcům, počet jeho uživatelů pak začal rychle růst.

ČTĚTE TAKÉ:


Facebook má nejvíce uživatelů v USA (asi 153 milionů), v Indii (43,5), Indonésii (43,1), Brazílii (37,9) a Mexiku (32). V ČR má Facebook zhruba 3,6 milionu uživatelů, což Česko řadí na 43. místo na světě.

K loňskému roku byl Facebook dostupný v 68 jazycích včetně češtiny. Denně navštíví Facebooku na 250 milionů lidí, denně do sítě přibude 250.000 nových uživatelů, každý den si uživatelé nahrají na své stránky asi 300 milionů fotek.

Loňské tržby společnosti činily 3,7 miliardy dolarů, ke konci března měla společnost asi 3500 zaměstnanců.

Podle loňské studie Marylandské univerzity softwarové firmy vytvářející počítačové programy určené pro Facebook vytvořily přímo či nepřímo nejméně 182.000 pracovních míst a vložily do americké ekonomiky miliardy dolarů.

Letos v květnu Facebook vstoupil v USA na burzu. Jeho akcie se ale propadly z upisovací hodnoty 38 dolarů na akcii až na polovinu. Zuckerberg k tomu tehdy řekl, že si finanční trhy neuvědomují, jaký potenciál sociální síť může mít díky mobilním zařízením s připojením na internet.

Lidovky.cz, ČTK

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.