Středa 21. října 2020svátek má Brigita 14 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Facebook má výpadky. Je problém se zveřejňováním komentářů i fotek

Facebook – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

NEW YORK Internetovou síť Facebook dnes postihly výpadky, jež některým uživatelům znemožnily například psaní komentářů, zveřejňování fotografií a posílání zpráv. Firma uvedla, že tyto výpadky byly důsledkem "síťové údržby". Podle mluvčího již společnost problém vyřešila.

"Ráno jsme při provádění určité síťové údržby zaznamenaly problém, který po krátkou dobu bránil některým uživatelům přispívat na Facebook," uvedl podle listu Wall Street Journal mluvčí. "Problém jsme rychle vyřešili a nyní opět fungujeme na sto procent. Omlouváme se za jakékoliv způsobené potíže," dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Facebook je největší sociální sítí na internetu, kterou používá více než miliarda lidí po celém světě. Každý den síť navštíví zhruba 700 milionů uživatelů.

Společnost Facebook se ve druhém čtvrtletí vymanila ze ztráty a zaznamenala prudký nárůst tržeb. Facebook se v poslední době snaží podpořit své příjmy z reklamy na mobilních zařízeních, jakou jsou chytré telefony a počítačové tablety.

Facebook v uplynulých měsících představil řadu nových produktů a změn. Firma například podstatně změnila svůj novinkový kanál News Feed, který uživatelům poskytuje přísun novinek od "přátel" nebo ze zvolených webových stránek. Jeden z nejviditelnějších prvků Facebooku má být díky změnám vizuálně bohatší a více zaměřený na mobilní přístroje.

Společnost rovněž představila soubor aplikací s názvem Home pro chytré mobilní telefony založené na nejpoužívanějším operačním systému Android. Nový software má hlouběji propojit nejpopulárnější sociální síť světa s mobilním telefonováním.

Výpadek postihl i facebookovou stránku serveru Lidovky.cz.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...