Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Máte mobil s Androidem? Facebook prý může slídit ve vašich SMS

Notebook a telefon (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Notebook a telefon (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LONDÝN Britský tisk obvinil sociální síť Facebook ze sledování SMS zpráv uživatelů mobilních telefonů s operačním systémem Android. Lidé stojící za sociální sítí to popřeli, ale obavy o důvěrnost obsahu těchto zpráv nijak nerozptýlili.

Facebook zároveň připustil, že pro něj slídění v SMS zprávách technicky možné je. Zdůraznil však, že se to týkalo jen malého množství testů a že přístup k SMS "není uplatňován u většiny uživatelů" mobilních telefonů.

Aplikace Facebooku pro takzvané chytré telefony (smartphony) s Androidem totiž požaduje povolení pro úpravy uložených SMS v telefonu či na SIM kartě.

ČTĚTE TAKÉ:

Uživatelé internetu a komunikačních sítí si podle francouzského informačního serveru gnt stále více uvědomují úskalí, která přináší přílišné vystavování se na webu. Může vzniknout atmosféra nedůvěry. Britský tisk totiž podobně kritizuje i sítě Flickr, YouTube či Yahoo! Messenger.

"Je to výzva, aby si lidé dávali dobrý pozor na to, co s nějakou aplikací povolují či nepovolují. Uživatelé chytrých telefonů tomu zatím zpravidla nevěnují pozornost," tvrdí francouzský server.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...