Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
11. října 2017 20:04 Lidovky.cz > Byznys > Média

Facebook se potýkal s technickými problémy, potíže měli i čeští uživatelé

Facebook - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook - ilustrační foto | foto: Reuters

NEW YORK  Oblíbené sociální sítě Facebook a Instagram se ve středu potýkaly s výpadky. Problémy, kterých portál downdetector.com mapující tyto incidenty zaznamenal zhruba 15 000, byly hlášeny celosvětově, největší potíže se však týkaly Evropy a Spojených států. Několik ojedinělých komplikací s funkčností sítí ohlásili i uživatelé v České republice.

„Víme, že někteří lidé mají problémy přihlásit se k facebooku či instagramu. Pracujeme na tom, aby se vše co nejrychleji vrátilo k normálu,“ uvedla společnost Facebook na dotaz agentury Reuters.

Problémy se podle downdetector.com začaly objevovat po 16:00 SELČ, v současné době je situace prakticky vyřešena. Příčiny výpadků známé nejsou, média informují pouze o technických problémech.

40 procent uživatelů hlásilo naprostý výpadek sítě

Zhruba 40 procent uživatelů Facebooku hlásilo naprostý výpadek sítě, 37 procent informovalo o potížích s přihlášením, zbytek pak měl problémy s psaním příspěvků a chodem facebookových aplikací.

Technické potíže facebooku vyvolaly na internetu rozruch, řada lidí si pak tradičně z problémů sítě dělala legraci. Vtipálci například hlásili, že lidé jsou osvobozeni z pout virtuálního světa, či jim doporučovali přejít na Twitter, kde si mohou ověřit, kdo další má s facebookem problémy.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...