11. října 2017 20:04 Lidovky.cz > Byznys > Média

Facebook se potýkal s technickými problémy, potíže měli i čeští uživatelé

Facebook - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook - ilustrační foto | foto: Reuters

NEW YORK  Oblíbené sociální sítě Facebook a Instagram se ve středu potýkaly s výpadky. Problémy, kterých portál downdetector.com mapující tyto incidenty zaznamenal zhruba 15 000, byly hlášeny celosvětově, největší potíže se však týkaly Evropy a Spojených států. Několik ojedinělých komplikací s funkčností sítí ohlásili i uživatelé v České republice.

„Víme, že někteří lidé mají problémy přihlásit se k facebooku či instagramu. Pracujeme na tom, aby se vše co nejrychleji vrátilo k normálu,“ uvedla společnost Facebook na dotaz agentury Reuters.

Problémy se podle downdetector.com začaly objevovat po 16:00 SELČ, v současné době je situace prakticky vyřešena. Příčiny výpadků známé nejsou, média informují pouze o technických problémech.

40 procent uživatelů hlásilo naprostý výpadek sítě

Zhruba 40 procent uživatelů Facebooku hlásilo naprostý výpadek sítě, 37 procent informovalo o potížích s přihlášením, zbytek pak měl problémy s psaním příspěvků a chodem facebookových aplikací.

Technické potíže facebooku vyvolaly na internetu rozruch, řada lidí si pak tradičně z problémů sítě dělala legraci. Vtipálci například hlásili, že lidé jsou osvobozeni z pout virtuálního světa, či jim doporučovali přejít na Twitter, kde si mohou ověřit, kdo další má s facebookem problémy.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz