16. září 2015 10:22 Lidovky.cz > Byznys > Média

Facebook vyslyšel uživatele. Začal testovat tlačítko ‚to se mi nelíbí‘

Mark Zuckerberg na prezentaci Facebooku, kde oznámil testování funkce „to se mi... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mark Zuckerberg na prezentaci Facebooku, kde oznámil testování funkce „to se mi... | foto: ČTK

LOS ANGELES Sociální síť Facebook vyslyšela přání svých uživatelů a začala testovat nové tlačítko „to se mi nelíbí.“ Na konferenci v americké Kalifornii to řekl zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg.

Nová funkce „to se mi nelíbí“ (anglicky dislike - pozn. red.) má být protiváhou funkce „to se mi líbí,“ (anglicky like - pozn. red.) kterou Facebook spustil v roce 2009. Podle Zuckerberga chtěli uživatelé toto tlačítko téměř vzápětí po spuštění takzvaných „liků.“ Tlačítko „dislike“ by také mělo dostat vlastní ikonu.

„Snad tisíce lidí se mě ptalo, jestli bude tlačítko „to se mi nelíbí“ a dnešek je speciální den, protože můžu říct pracujeme na tomto tlačítku a budeme ho testovat,“ řekl Zuckerberg. „Je to projev empatie,“ dodal jednatřicetiletý podnikatel.

Facebook vznikl v roce 2004 na Harvardově univerzitě jako nástroj interní komunikace mezi studenty. Za jedenáct let existence se na něm zaregistrovalo přes 1,5 miliardy uživatelů a téměř půl milionu jich každý den přibude.

Jakub Kopřiva

Autor

Jakub Kopřivajakub.kopriva@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz