22. března 2012 21:12 Lidovky.cz > Byznys > Média

Facebook musel uzavřít stránku oslavující vraha z Toulouse

Mohamed Merah, vrah z Toulouse | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mohamed Merah, vrah z Toulouse | foto: youtube.com

PAŘÍŽ Francouzské ministerstvo vnitra prosadilo uzavření stránky, jež na internetové sociální síti Facebook vzdávala hold mrtvému francouzskému extremistovi, kterému je připisována série vražd na jihu Francie.

Facebooková stránka byla vytvořena krátce poté, co Mohamed Merah hlásící se údajně k teroristické organizaci Al-Káida při dnešní policejní akci v Toulouse zemřel. Autor stránku nazval Pocta Merahovi a opatřil ji mladíkovou fotografií.

ČTĚTE TAKÉ:

Do jejího zablokování stihlo stránku navštívit více než 500 lidí; z nich 435 podle AFP pro hodnocení vybralo komentář "To se mi líbí". Informovala o tom agentura AFP.

Policisté Meraha zabili, když se ho snažili po mnohahodinovém obléhání zadržet a čelili jeho střelbě. Muž je podezřelý, že má na svědomí sedm vražd na jihu Francie v posledních dnech. Oběťmi těchto útoků se staly tři židovské děti, učitel židovské školy a tři výsadkáři z jednotky nasazované mimo jiné v Afghánistánu. Vrahovým motivem prý byla odveta za zavedení zákazu nošení muslimských šátků na veřejnosti ve Francii a za podíl francouzských jednotek na operaci v Afghánistánu.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Na internetu je podle AFP naopak stále k dispozici hra, která se objevila také dnes a která se nazývá Toulouská pomsta. Spočívá ve střelbě do Merahova obličeje s tvrzením, že každý zásah představuje, že střelci se podařilo zabránit jednomu atentátu. pek ank

Lidovky.cz, ČTK