Sobota 24. října 2020svátek má Nina 9 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Favoritkou rady do čela ČT je Kasalová, šanci má i Janeček

Jana Kasalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Kasalová | foto: ČTK

Do druhého kola volby ředitele České televize dnes postoupili současný ředitel Jiří Janeček, Jana Bobošíková, Hynek Chudárek, Jana Kasalová a Radomír Pekárek. Pět nejvhodnějších kandidátů z 19 připuštěných k volbě (tři vypadli kvůli formalitám) dnes v tajné volbě vybrala Rada České televize.

V prvním kole dnešní volby Kasalová získala 12 hlasů, Janeček 11, Chudárek 10 a Bobošíková 9. Pekárek získal sedm hlasů, v druhém byl vybrán jedenácti hlasy.

Užší výběr se měl uskutečnit už v polovině května, rada jej však odložila, protože čekala na nově zvolené radní. Finálová volba by měla proběhnout 15. července, ač rada původně předpokládala, že by ji mohla provést už 24. června.

Šéf ČT vyměnil svého zástupce, teď je jím Karmazín

Měsíc a půl před koncem svého mandátu vyměnil generální ředitel ČT Jiří Janeček svého zástupce. Tím se místo dosavadní šéfa techniky Rudolfa Popa stal provozní ředitel televize Vladimír Karmazín.

Ten tak bude mít pravomoc řídit televizi v Janečkově nepřítomnosti a také v případě, co by Janeček z nejvyššího postu v půli července odešel a zároveň nebyl včas zvolen jeho nástupce. „Funkci zastupujícího generálního ředitele chápu jako úřednický post,“ řekl dnes televizním radním Janeček s tím, že Karmazín by měl v případné roli prozatimního šéfa ČT právě zajistit stabilitu a hladký chod instituce.

„Myslím, že máme všichni zájem na tom aby televize veřejné služby pokračovala kontinuálně,“ předeslal končící šéf ČT.

Pop prý Janečkovi sdělil, že funkci nechce zastávat kvůli dvěma jiným velkým pracovním povinnostem, jedním je probíhající proces digitalizace, druhým příprava olympijských her v roce 2010 ve Vancouveru.

„Uznal jsem, že oba tyto projekty vyjadřují plné nasazení,“ uvedl Janeček. Rada jeho návrh jednomyslně schválila.

Jiří Janeček

Od července 2003 generální ředitel České televize. V ČT pracoval kontinuálně od roku 1989 postupně jako redaktor krajského vysílání, moderátor hlavního zpravodajského pořadu Události, posléze vedoucí moderátorů, od prosince 2002 ředitel zpravodajství.

Jana Bobošíková

V roce 2004 byla zvolena za hnutí Nezávislí do Evropského parlamentu. V roce 2006 se stala předsedkyní strany Politika 21. Do letošních eurovoleb vede koalici Suverenita.

V minulosti pracovala v Československé i České televizi. Během televizní krize byla ředitelkou zpravodajství. Mezi lety 2001 až 2004 moderovala diskuzní pořad TV Nova Sedmička.

Hynek Chudárek

Pracuje jako výkonný ředitel a člen představenstva hudební televize Óčko a na stanici má podíl také jako její spoluzakladatel a akcionář. V devadesátých letech podnikal s CD a DVD nosiči.

Jana Kasalová

Pracuje jako mediální konzultant pro Ministerstvo zahraničních věcí, kde měla na starosti vládní kampaň na podporu vstupu ČR do EU.

Pracovala také jako novinářka pro týdeník Reflex deník, Mf Dnes, později jako scenáristka a dramaturgyně pro TV Nova. Od roku 1998 působila v TV Prima postupně jako šéfredaktorka publicistiky, programová ředitelka a ředitelka vlastní výroby.

Radomír Pekárek

Někdejší šéf tehdy ještě neexistující digitální televize Barrandov, která začala vysílat letos v lednu. Předtím pracoval jako ředitel televizní a dabingové divize barrandovských studií.


 

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...