21. listopadu 2012 12:20, aktualizováno  13:53 Lidovky.cz > Byznys > Média

S Voříškem končí ve zprávách i Fialová. Nova hledá novou dvojici

Moderátorka Televizních novin na Nově Markéta Fialová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátorka Televizních novin na Nově Markéta Fialová. | foto: tv.nova.cz

PRAHA Televizní noviny už nebude moderovat nikdo z populární dvojice Voříšek Fialová. Spolu Karlem Voříškem, kterého stáhla televize Nova kvůli jeho spolupráci s Stb, odejde i jeho kolegyně hlasatelka Markéta Fialová. Místo zpráv bude mít na starost volební prezidentské speciály - Cesta na Hrad. Do Televizních novin nastoupí nová moderátorská dvojice.

"Na řešení intenzivně pracujeme, brzy představíme novou moderátorskou dvojici," sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí TV Nova Marie Fianová.

Karel Voříšek musel odejít poté, co skupina historiků zveřejńila informaci, že ještě jako předseda fakultního výboru SSM v 80. letech informoval StB o aktivitách svých spolužáků z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Vedení televize se rozhodlo z Televizních novin stáhnout i jeho kolegyni Markétu Fialovou. Ta ale nezmizí z obrazovek zcela. "V následujících dvou týdnech bude mít primárně na starosti dlouho připravované prezidentské speciály Televizních novin - Cesta na Hrad, které startují už příští čtvrtek," dodala Fianová.

Informace, že Voříšek spolupracoval s StB, pochází z nové publikace mladých badatelů, která popisuje posledních dvacet socialistických let na Univerzitě Karlově v Praze.

asaAnna Sedláková

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR DODAVATELSKÉ KVALITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč