19. dubna 2015 6:38 Lidovky.cz > Byznys > Média

Televize Barrandov spustila nový kanál. Slibuje rodinné seriály

Muž u televize. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž u televize. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Společnost Barrandov Televizní studio v sobotu spustila nový filmový kanál Kino Barrandov. Program se skládá výhradně z filmové a seriálové tvorby evropské a světové produkce. Stanice bude dostupná v pozemním multiplexu 3, který pokrývá víc než 95 procent české populace, nebo v nabídce kabelových a satelitních operátorů.

Většinovým dodavatelem televizního obsahu bude společnost SPI International, která disponuje obsáhlou filmotékou a spravuje 34 televizních programů ve více než 40 zemích světa. Jako první se na obrazovkách objevilo filmové drama Důkaz s Gwyneth Paltrowovou a Anthony Hopkinsem v hlavních rolích. 

Podle Barrandova je nová stanice určena pro celou rodinu, a to díky nabídce všech žánrů, včetně historických snímků, westernů, kriminálek, romantických komedií nebo filmů podle skutečných událostí.

Další kanál bude v květnu

Televizní skupina Barrandov se opět rozroste v květnu, na kdy je avizován vznik kombinovaného dokumentárního a dětského kanálu Barrandov PLUS. „Spuštění těchto dvou nových kanálů je vyústěním intenzivní práce všech složek společnosti. Během pouhých tří měsíců se nám podařilo připravit dokonalé technické zázemí, personálně zabezpečit plynulý chod nových stanic včetně stávající hlavní stanice Televize Barrandov, finálně zajistit bohatou knihovnu titulů a v neposlední řadě sestavit atraktivní programové schéma,“ uvedl dříve Jaromír Soukup, majitel a předseda představenstva společností Empresa Media a Barrandov Televizní Studio.

Lidovky.cz, ČTK
F. Doušek Hurá! Zase uvidíte Zemana. Majora. 10:11 19.4.2015
K. Novák 181 Prima. 13:02 19.4.2015

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.