Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Francouz žaluje Google. Street View jej zachytil, jak močí

Street View auta vyjedou do ulic Prahy už 5. května | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Street View auta vyjedou do ulic Prahy už 5. května | foto: GoogleReprofoto

PAŘÍŽ Americká firma Google se potýká s dalším problémem ohledně své mapové služby Street View. Ve Francii společnost zažaloval muž, kterého vůz pořizující snímky pro tuto službu zachytil, jak močí na dvorku před svým domem.

Francouz požaduje, aby byl jeho obrázek ze Street View odstraněn a chce po Googlu odškodné 10.000 eur (250.000 korun).

Padesátiletý muž žije ve vesnici o 3000 obyvatelích v departementu Maine-et-Loire. Při podání žaloby uvedl, že ho sousedé ve Street View poznali, přestože mu Google, stejně jako ostatním lidem na snímcích pro mapovou službu, digitálně rozmazal obličej. Francouz si stěžuje, že se kvůli Googlu stal mezi sousedy terčem posměchu.

ČTĚTE TAKÉ:

"Každý má právo na určitou úroveň soukromí," uvedl Francouzův právník Jean-Noel Bouillard. "V tomto případě je to spíš zábavné než vážné. Ale kdyby byl zachycen, jak líbá jinou ženu než svou vlastní, byl problém stejného druhu," dodal.

V Německu musí Google na požádání rozmazat dům

Právní zástupci Googlu se k žalobě oficiálně nevyjádřili. Podle místních novin ale žádají soud, aby žalobu zamítl jako neopodstatněnou.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Google se kvůli Street View potýkal s problémy hlavně v Německu. Tamní úřady požadovaly, aby si lidé kvůli ochraně soukromí mohli vyžádat digitální rozmazání záběrů svých domů. Nakonec o to požádalo na čtvrt milionu Němců, což představovalo asi tři procenta domácností zachycených na fotografiích pro tuto mapovou službu.

Příběhy každodenního živoata, jak je zachytil objektiv Googlu

Příběhy každodenního života, jak je zachytil objektiv Googlu

Služba Street View umožňuje uživatelům prohlížet si nasnímaná místa z úrovně chodce nebo vozidla. Google v jejím rámci nabízí snímky z řady zemí, mimo jiné i z části Česka.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...