Pondělí 26. října 2020svátek má Erik 12 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Fričová a Fridrich končí. Novým šéfem programů ČT bude Žádník

Ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Generální ředitel České televize Jiří Janeček oficiálně oznámil, že se zbavuje dvou svých dlouholetých manažerů. Ve svých funkcích končí bývalá ředitelka programu Kateřina Fričová a bývalý ředitel zpravodajství Milan Fridrich. Novým šéfem všech čtyř programů se stane Radek Žádník, který dosud pracoval pro poradenskou společnost Deloitte.

Každý program ČT bude mít svého vedoucího, Žádník bude působit o úroveň výše. Fridrich povede divizi nových médií, tedy především internetových projektů ČT, Fričová odejde z televize úplně. Janeček tyto informace potvrdil, když dnes představoval členům Rady ČT podrobnější informace o průběhu restrukturalizace televize.

Čtěte také

Ještě před několika měsíci, když Janeček oznamoval principy plánované restrukturalizace ČT, přitom tvrdil, že s oběma manažery pro další měsíce počítá. Fričová měla v nové podobě fungování televize vést program ČT2, po dnešku je ale jasné, že ji vystřídá dosavadní personální ředitel Jan Mrzena.

Kateřina Fričová, ředitelka programu.Fridricha, který býval ředitelem zpravodajství a v novém konceptu televize s ním Janeček počítal na místo šéfa zpravodajské čtyřiadvacítky, vystřídá bývalý zpravodaj ČT v USA a současný šéf Janečkovy kanceláře Roman Bradáč.

Fridrich i Fričová skončí ve svých funkcích ke konci července. Programovou ředitelkou na přechodnou dobu do konce roku bude dosavadní šéfka výzkumu programu Kristina Taberyová, poté by měla tato funkce v ČT zaniknout. Její obsah by měli nahradit právě šéfové jednotlivých kanálů.

Janeček na jednání popsal i další podrobnosti k restrukturalizaci televize - například jak se mají tematicky vymezovat do budoucna čtyři kanály, na kterých veřejnoprávní televize vysílá.

Radek Žádník

Nový šéf čtyř programů Žádník se narodil v roce 1971, v roce 1995 ukončil fakultu financí na VŠE v Praze. Od roku 1994 pracoval v Investiční a poštovní bance, v roce 1996 se stal finančním ředitelem a následně i členem představenstva společnosti Trustfin, jež se zabývala výrobou a prodejem textilních strojů.

Poté pracoval přes dva roky ve společnosti Škoda Praha a v říjnu 2004 se opět vrátil do společnosti Trustfin, která se v té době již jmenovala Uniplet Group. V roce 2007 odešel na pozici výkonného ředitele pro finance České pošty. Před nástupem do ČT pracoval pro poradenskou společnost Deloitte. Je manželem herečky Zdeňky Žádníkové-Volencové a také předsedou dozorčí rady jejího nadačního fondu.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...

Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...