Úterý 26. května 2020svátek má Filip 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Gallo s PPF chce školit multimediální novináře

Roman Gallo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Gallo | foto: Lidové noviny

PRAHA Finanční skupina PPF podpoří vzdělávání novinářů a lidí, kteří s médii pracují. Ve spolupráci se Světovou asociací novin otevře v Praze multimediální školící středisko, jehož součástí bude "newsroom budoucnosti".

"Cítíme, že ve chvíli, kdy chceme rozvíjet jakékoli mediální aktivity, ať už v České republice nebo za hranicemi, potřebujeme k tomu mít dostatek know how, a to jak pro manažerské řízení takových vydavatelských aktivit, tak jejich naplňování," řekl LN ředitel pro mediální strategie PPF Roman Gallo.

Ten loni v září přišel do PPF připravovat mediální projekt či vybrat takový, do něhož by finanční skupina mohla investovat. Žádný zatím nepředstavil, z jeho slov nicméně vyplývá, že založení školicího centra může být jedním z přípravných kroků.

Středisko má vzniknout v Praze na Pankráci, v bývalém sídle PPF. "Cílem je stát se centrem vzdělávání pro toto odvětví podnikání v regionu střední a východní Evropy i zemí Společenství nezávislých států, které bude dále podporováno ze strany PPF. Zahájení aktivit se předpokládá v průběhu května," doplnil mluvčí PPF Alexej Bechtin. Budou probíhat pod hlavičkou dceřiné společnosti, která pro skupinu PPF zajišťuje činnost na poli kultury, respektive umění.

Právě společnost PPF Art podepsala se Světovou asociací novin, jež sídlí v Paříži a zastupuje osmnáct tisíc titulů z více než stovky zemí, tzv. Memorandum o porozumění zaměřené na poradenské služby v oblasti mediálního vzdělávání pro střední a východní Evropu.

Školicí středisko, které v důsledku toho vznikne, má sloužit nejen novinářům a mediálním manažerům, ale i lidem a institucím, jichž se činnost médií dotýká. Ti si budou moci vybrat od krátkých přednášek v délce několika málo hodin, po déletrvající tréninky.

Pro semináře a prezentace slibuje Světové fórum editorů - divize novinové asociace sdružující vrcholové manažery mediálních společností - účast předních novinářů, šéfredaktorů, mediálních manažerů a vědeckých i výzkumných pracovníků.

"Konvergence tiskových a online médií je jednou z největších výzev, se kterou se novinové podnikání musí vyrovnat v nadcházejících letech. Založení a praktická ukázka takového univerzálního newsroomu v srdci historického města Prahy je doslova symbolické pro celou střední a východní Evropu. WAN se těší na to, že aktivně přispěje k založení a k činnosti tohoto nového mezinárodního školicího centra, z něhož budou mít prospěch všechny mediální skupiny v regionu. S touto iniciativou spojujeme velká očekávání, ať už jde o oblast tištěných médií nebo o on-line zpravodajské projekty," řekl ředitel fóra editorů Bertrand Pecquerie.

Počítá se i se spoluprácí dalších zahraničních organizací. "Světová asociace novin je jen jednou z mezinárodních institucí, které se na celém projektu podílí," uvedl Roman Gallo.

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Fotbalový bohém Fenin: Jsem jájínek, ale ne troska

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Slýchává, jak promarnil svůj talent, on naopak namítá, že toho prožil tolik, co za třicet životů. Bohém Martin Fenin se...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi 3 druhy bezlepkového pečiva Vitacelia
TESTOVÁNÍ: Vyzkoušejte s námi 3 druhy bezlepkového pečiva Vitacelia

Připravili jsme si pro vás tři druhy bezlepkového pečiva (slané i sladké), o které se můžete přihlásit v novém testování. Od každého máme celých čtyřicet kusů.