Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena -4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Generální ředitel Economie Warnecke odstoupil

Logo vydavatelství Economia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo vydavatelství Economia | foto: Reprofoto

PRAHA Generální ředitel vydavatelství Economia André Warnecke z rodinných důvodů odstoupil z funkce. V čele společnosti vydávající Hospodářské noviny nebo týdeníky Ekonom a Respekt vydržel tři měsíce. Řízením vydavatelství, které nyní prochází rozsáhlou transformací, bude až do jmenování nového šéfa pověřen místopředseda představenstva Kamil Čermák.

"Economie bude i dál pokračovat ve změnách, které byly pod vedením Andrého nastartovány, především v transformaci celé firmy směrem k moderně řízenému vydavatelství tištěného a digitálního obsahu," uvedl Čermák. S Warneckem dál počítá v roli externího poradce. "Jménem společnosti i jménem jejích akcionářů přeji Andrému mnoho úspěchů v jeho dalším působení, profesním i soukromém," dodal Čermák.

ČTĚTE TAKÉ:

Warnecke v červnu nahradil Petra Babického, který rezignoval v loňském roce a od ledna byl dočasně pověřen řízením. Za sebou má přes 15 let zkušeností s vedením, restrukturalizací a digitalizací médií v řadě evropských zemí. Do Economie přišel z mediální společnosti Medici. Působil jako generální ředitel rakouského vydavatelství Wirtschaftsblatt Verlag a řídil středoevropské aktivity společnosti Bonnier Business Press CEE s více než 1100 zaměstnanci v devíti zemích střední a východní Evropy.

Vydavatelství Economia

Economia je největším domácím vydavatelem ekonomických informací. Podle dřívějších prohlášení se do budoucna chce zaměřit na své klíčové tituly, mezi něž patří Hospodářské noviny, Ekonom, Respekt a zpravodajský server IHNED.cz. V červenci rovněž formálně převzala internetovou společnost Centrum Holdings. O koupi provozovatele webů jako Aktuálně.cz, Centrum.cz či Atlas.cz rozhodlo ještě předchozí vedení. Majitel vydavatelství je podnikatel Zdeněk Bakala.

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...