Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona -1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Hanák povýšil do představenstva Mafry. Latuske odchází

Roman Latuske spolu s Andrejem Babišem a Richardem Krajčem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Latuske spolu s Andrejem Babišem a Richardem Krajčem | foto: FOTO MAFRA Tomáš Krist

PRAHA Generálním ředitelem a členem představenstva společnosti Economia, vydávající Hospodářské noviny a další zpravodajské a ekonomické tituly, bude od září Roman Latuske. Dosud působil v představenstvu mediální skupiny Mafra (kam patří také Lidové noviny a server Lidovky.cz), odkud odejde ke konci července.

Jmenováním nového šéfa Economia završí víc než rok trvající transformaci, jejíž součástí byla mj. fúze se společností Centrum Holdings. O změnách ve čtvrtek obě vydavatelství informovala v tiskové zprávě.

"Jsem rád, že manažerský tým je s příchodem nového generálního ředitele kompletní a že se může naplno soustředit na rozvoj našeho podnikání v duchu přijaté strategie moderního vydavatelského domu v digitální informační éře," uvedl Kamil Čermák, který vydavatelství přechodně řídil po loňské rezignaci německého manažera André Warneckeho. Čermák bude nadále členem představenstva Economie.

Přichází z Mafry

Latuske má za sebou šestnáctileté působení ve skupině Mafra, naposledy jako člen představenstva, odpovědný za divizi Mafra Digital a obchod printových titulů. V novém působišti chce navázat na změny, které provedl dosavadní managment. Zaměřit se chce zejména na rozvoj produktů a oblast prodeje a marketingu. "Economia je trojka českého internetu a lídr v oblasti ekonomického a odborného tisku. To jsou výborné předpoklady pro sestavení a naplnění střednědobé strategie společnosti," uvedl Latuske. K dalším úkolům kromě pokračování procesu společného řízení titulů patří i konsolidace obchodní politiky a sjednocování přístupu k zákazníkům.

Latuske studoval bankovnictví ve Wiesbadenu, svou kariéru zahájil v oboru financování nemovitostí u německé DePfa-Bank a následně u Hypo-Bank Praha. Od roku 1998 nepřetržitě působí v mediálním odvětví, a to v různých pozicích v rámci vydavatelského koncernu Mafra.

Příchod do Economie tak současně vyvolal sérii personálních změn i v samotné Mafře, kde řízení Mafra Digital převezme dosavadní ředitel obsahu on-linové divize Michal Hanák, který se zároveň stane novým členem představenstva. Šéfredaktorem iDNES.cz místo Hanáka bude Ondřej Tolar. Obchodní úsek tištěných titulů bude řídit přímo předseda představenstva Štěpán Košík.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Adecco spol. s r.o.
Výrobní linka Slaný, až 34.000Kč

Adecco spol. s r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 20 000 - 34 000 Kč