19. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Google má novou stránku. Shromáždil nástroje pro novináře

Google – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google – ilustrační foto. | foto: Reuters

NEW YORK Internetová firma Google spustila novou stránku, na které jsou k dispozici produkty firmy, které by mohly pomoci novinářům a poskytnout jim další zdroje pro jejich zprávy. Informoval o tom web Poynter.org.

Nová stránka je v podstatě stranou s odkazy a vysvětlením, jak používat produkty Googlu. Je zde možné najít třeba zprávy, průzkumy a analýzy a mapy, které je možné si upravovat podle svých potřeb. Google zde bude také zveřejňovat zprávu o transparentnosti, což bude seznam žádostí vlád po celém světě o poskytnutí informací nebo odebrání obsahu za posledních šest měsíců. Firma plánuje pravidelně stránky aktualizovat a přeložit do různých jazyků, řekl mluvčí Googlu Daniel Sieberg.

"V co doufáme, je, že to umožní novinářům, kteří mají o těchto nástrojích již určité povědomí, dále je prozkoumat," řekl Poynteru Sieberg. Ti, kteří tyto nástroje neznají, pak budou mít možnost je poznat na jednou místě.

Nástroje shromážděné na stránkách pro novináře nebyly původně vytvořeny pro novináře. Tým Google se však podle Sieberga snaží najít způsoby jejich využití pro novináře.

Lidovky.cz, ČTK