13. září 2011 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Google nafotí pro Street View Jeruzalém

Google (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google (ilustrační foto) | foto: ČTK

JERUZALÉM Internetová firma Google nafotí pro svou mapovou službu Street View historické centrum Jeruzaléma a také další turisticky atraktivní místa v Tel Avivu, Haifě a dalších lokalitách, informovala agentura AP.

S pořizováním fotografií v úhlu 360 stupňů začnou pracovníci firmy v příštích měsících. Izrael je první blízkovýchodní zemí, která s projektem Street View, do něhož je zapojena i Česká republika, souhlasila. "Poprvé můžeme opravdu říct, že Izrael bude na digitální mapě," sdělil ředitel pobočky Googlu v Izraeli Meir Brand.

ČTĚTE TAKÉ:

Projektu předcházely komplikace ze strany úřadů, které se obávaly bezpečnostních rizik vyplývajících z podrobného snímkování ulic měst, například plánování teroristických útoků. Nakonec ale s ním souhlasily poté, co bylo přihlédnuto k jejich námitkám. Stále ale podle AP není jasné, jak budou na fotografování reagovat různé náboženské skupiny, a to zejména ortodoxní židé.

Porušování soukromí?

Se snímkováním měl Google ostatně potíže i v Česku kvůli obavám z porušování soukromí. Firma přistoupila proto k rozostřování obličejů lidí a registračních značek aut tak, aby je nebylo možné identifikovat. Snímky lze navíc po dodatečné námitce zúčastněné osoby nechat z internetu stáhnout.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!