Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Hacker na web ČSSD umístil fotku Schwarzenberga

Karel Schwarzenberg. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Schwarzenberg. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PROSTĚJOV Na internetové stránky prostějovské organizace ČSSD v uplynulých dnech zaútočil hacker, který z webu vymazal dokumenty strany a nahradil je fotografií prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga (TOP 09). Později útočník odstranil celý obsah internetových stránek.

Prostějovská ČSSD kvůli tomu podala trestní oznámení a ubezpečila, že se v druhém kole přímé volby prezidenta bude řídit doporučením vedení strany a podpoří Miloše Zemana.

ČTĚTE TAKÉ:

"Neznámý hacker nejprve odstranil z webu ČSSD v Prostějově usnesení předsednictva ČSSD a místo něj umístil fotografii s textem podporujícím prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga," řekl předseda prostějovské ČSSD Ladislav Hynek.

Usnesení ČSSD

Správce stranických internetových stránek poté web opravil a opět na něj umístil usnesení vedení ČSSD. Hacker však znovu zaútočil a tentokrát z internetových stránek prostějovské ČSSD odstranil celý obsah, což už její činovníky nenechalo v klidu.

"Počínání této osoby považujeme za porušování našich práv a poškozování dobrého jména ČSSD v Prostějově. Tento útok ze strany neznámé osoby narušuje demokratický průběh volební kampaně a může ovlivnit průběh prvních přímých voleb prezidenta ČR," uvedl Hynek.

Prostějovská ČSSD proto zvýšila úroveň zabezpečení svých internetových stránek a zároveň podala trestní oznámení na neznámého pachatele. "Chceme všechny ujistit, že ČSSD v Prostějově podporuje usnesení předsednictva ČSSD a v souladu s tímto usnesením podporuje v druhém kole prezidentské volby Miloše Zemana," dodal Hynek.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....