Pondělí 6. července 2020Den upálení mistra Jana Husa 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Hackeři napadli japonský parlament, stopy vedou do Číny

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

TOKIO Neznámí hackeři napadli počítačovou síť, kterou používá dolní komora japonského parlamentu. Od července používali počítačový virus, jehož pomocí vykrádali hesla a možná byli schopni měsíc číst e-mailové zprávy poslanců. Informaci přinesla agentura Reuters, která cituje z list Asahi šimbun.

Hackeři vyslali koncem července virus prostřednictvím e-mailu a zaměřili ho možná na informace spojené s japonskou zahraniční a obrannou politikou, píše list, který cituje osobu obeznámenou s touto záležitostí, jež ale chce zůstat v anonymitě.

První počítač poslance, který byl infikován tímto virem, se spojil se servery v Číně, ale je obtížné zjistit, kdo umístil tento program na čínské servery, protože k nim má přístup kdokoli, napsal Asahi.

Při tomto kybernetickém útoku, prvním na dolní komoru japonského parlamentu, nic nenasvědčuje tomu, že by hackeři přenesli data z počítačové sítě dolní komory nebo je změnili.

V pondělí list informoval o podobném útoku hackerů na společnost Mitsubishi Heavy Industries, která je největší japonskou zbrojní firmou.

V ohrožení se ocital vojenská data týkající se zbraní, včetně bojových letounů, a informace o jaderných elektrárnách. Společnost zvýšila tlak na japonskou vládu, aby zajistila větší bezpečnost kybernetického prostředí.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Vyzkoušeno: Jak nám padly kousky z Trenýrkárna.cz?
Vyzkoušeno: Jak nám padly kousky z Trenýrkárna.cz?

Otestovaly jsme dámské trenýrky z Trenýrkárna.cz. Podívejte se, jaké jsme si vybraly a jak jsme s nimi byly spokojené.