29. září 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Hackeři údajně napojení na Írán napadli síť námořnictva USA

Počet návštěvníků webů v červnu klesl na 8,2 milionu, ukázal výzkum. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Počet návštěvníků webů v červnu klesl na 8,2 milionu, ukázal výzkum. | foto: Shutterstock

WASHINGTON Hackeři zřejmě napojení na Írán před dvěma týdny napadli počítačovou síť amerického námořnictva. S odvoláním na nejmenovaného amerického představitele to napsala agentura AP. Napadená síť prý nebyla v režimu utajení.

Citovaný zdroj neupřesnil podrobnosti incidentu. Uvedl však, že útočníci dosáhli průniku do vnitřní sítě námořnictva nazvané Navy Marine Corps Intranet (NMCI) jen na nízké úrovni.

NMCI podle internetové encyklopedie Wikipedia poskytuje námořnictvu rozsáhlé technologické služby. Podle údajů z roku 2008 do ní bylo zapojeno přes 363 tisíc počítačů ve Spojených státech a Japonsku, což z ní činilo největší interní počítačovou síť na světě.

Americká vláda i americké firmy, obzvláště pak ty energetické, opakovaně čelí kybernetickým útokům pocházejícím z Íránu, připomíná AP.

Podle mnohých bezpečnostních expertů Írán své snahy o průnik do amerických sítí neustále stupňuje, někteří představitelé rozvědek ale hovoří o setrvalém stavu kybernetické aktivity.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
KVALITÁŘ V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč