17. března 2016 13:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Herci ze seriálu Hra o trůny podpořili běžence. Někteří Češi se naštvali a vyhrožovali bojkotem

Herci ze seriálu Hra o trůny podpořili běžence. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herci ze seriálu Hra o trůny podpořili běžence. | foto: youtube.comReprofoto

PRAHA Herci ze seriálu Hra o trůny podpořili uprchlíky a vyzvali k solidaritě. Gesto však rozdělilo české fanoušky, někteří vzali útokem tuzemskou facebookovou stránku pořadu a zaplavili ji nadávkami a výhrůžkami, že na seriál přestanou koukat. Společnost HBO, která seriál vysílá, se však nenávistných reakcí nezalekla, poděkovala a s nespokojenými diváky se rozloučila.

„Končím s Hrou o trůny,“ zuří někteří fanoušci na Facebooku. Pod příspěvkem, v němž herci populárního seriálu Hra o trůny vybízejí k solidaritě s uprchlíky, se během několika hodin objevily desítky nenávistných a vulgárních příspěvků. Část fanoušků rozzuřilo, že si česká pobočka HBO dovolila sdílet video, které volá po pomoci filantropické organizace International Rescue Committee.

Ta vznikla ve třicátých letech minulého století na návrh vědce Alberta Einsteina a pomáhala například obnovit válkou zničenou Evropu.

HBO reagovala protiútokem: oznámila, že bude vulgární příspěvky mazat. „Hluboce nás mrzí reakce našich fanoušků. Veškeré vulgární projevy, které pramení z nedůvěry, odporu a nepřátelství budeme v daném příspěvku mazat,“ sdělila společnost v komentáři a s nespokojenými fanoušky se rozloučila.

„A pro ty, kteří nám právě díky této kampani vzkazují, že přestanou sledovat seriál Hra o trůny, bychom rádi sdělili, že jejich rozhodnutí respektujeme,“ napsalo HBO. Na závěr lidem píšící nenávistné komentáře doporučili několik dokumentů o revoluci v Egyptě či teroristických útocích na redakci Charlie Hebdo.

jzlJakub Zelenka

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK BOZP - CENTRUM PLZNĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 60 000 Kč