5. května 2015 11:07 Lidovky.cz > Byznys > Média

Hokej opět hýbe sledovaností. Zápas s Kanadou prolomil rekord na ČT sport

Pondělní zápas českých hokejistů s Kanadou trhal rekordy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pondělní zápas českých hokejistů s Kanadou trhal rekordy | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Pondělní utkání českých hokejistů s Kanadou na mistrovství světa sledovalo v průměru 1,53 milionu diváků programu ČT sport. I přes porážku 3:6 stanice zaznamenala rekordní divácký podíl v hlavním vysílacím čase (32,8 procenta).

Překonala tak zatím nejlepší výsledek ve své historii, kterého dosáhla při sobotním utkání s Lotyšskem. Vyplývá to z údajů ATO - Mediaresearch.

Souboj s favorizovanými Kanaďany v některých momentech sledovalo až 2,5 milionu lidí. Nejvíce utkání zaujalo fanoušky ve věku 25-34 let, u nichž divácký podíl překročil 61 procent. Celkový zásah, tedy počet těch, kdo zápas sledovali souvisle aspoň tři minuty, představoval 3,53 milionu lidí.

Počínání českých hokejistů na MS zatím sleduje v průměru 1,48 milionu diváků. Všechny tři duely současně představují nejsledovanější pořady programu ČT sport v letošním roce.

Menší pozornost je u domácího publika tradičně spojena se zápasy bez české účasti. V průměru je sleduje 410.000 lidí při diváckém podílu 19,44 procenta. Nejsledovanějším byl zatím úvodní duel USA - Finsko, který vidělo v průměru 532.000 diváků.

Lidovky.cz, ČTK