7. června 2014 6:11 Lidovky.cz > Byznys > Média

Nejsledovanějším seriálem HBO je Hra o trůny, překonala Sopránovy

Hlavní postavy série Hra o trůny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavní postavy série Hra o trůny. | foto: HBO

NEW YORK Fantasy seriál Hra o trůny už překonal sledovanost kultovní mafiánské ságy Rodina Sopránů a stal se tak nejsledovanějším seriálem v dějinách americké kabelové stanice HBO. Informovala o tom agentura Reuters.

Epizody čtvrté řady seriálu měly průměrnou sledovanost 18,4 milionu diváků včetně těch, kdo se dívali na jejich opakování, stáhli si je z videoarchivu či na mobil. Tím Hra o trůny překonala dosavadní rekord, který v roce 2002 vytvořila Rodina Sopránů.

Třetí řada Hry o trůny měla průměrně 14,4 milionu diváků. Ze čtvrté řady zbývá odvysílat dva díly a HBO už oznámila, že natočí pátou a šestou řadu.

Padouch. Krutý a zakomplexovaný král Joffrey Baratheon (Jack Gleeson) si...

Od svého debutu v roce 2011 si seriál založený na fantasy románech amerického spisovatele George R.R. Martina získal značnou oblibu a rozšiřující se základnu fanoušků, mezi které údajně patří i americký prezident Barack Obama.

Seriál má i přízeň kritiků, kteří oceňují košatou zápletku, nákladnou produkci a také ochotu zabít - často velmi krutým způsobem - některé z hlavních postav považovaných za klíčové. Hádání, který z protagonistů se jako další setká se svým osudem, se tak stalo nedílnou součástí vzrušení ze sledování seriálu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!