Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Hvězdou mezi časopisy se stal TV Mini

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Hvězdou roku 2009 se na českém časopiseckém trhu stal televizní programový průvodce TV Mini vydavatelství Astrosat. Ten byl současně nejúspěšnějším loňským titulem mezi časopisy s nákladem nad 100 tisíc výtisků. Obálkou roku se stala obálka loňského šestého čísla Respektu. Vyplývá to z výsledků soutěže Časopis roku, který pořádá Sekce časopisů Unie vydavatelů. Soutěž ocenila české časopisové tituly celkem v devíti kategoriích.

Mezi tituly s nákladem od padesáti do sta tisíc výtisků zvítězil časopis Epocha vydavatelství RF Hobby a v kategorii od pětadvaceti do padesáti tisíc výtisků dominovalo společenské Story vydavatelství Sanoma Magazines.

Dvakrát v soutěži bodovalo i vydavatelství Hachette Filipacchi 2000, které jednak uspělo s časopisem Marianne Bydlení, nejúspěšnějším mezi časopisy s nákladem od patnácti do pětadvaceti tisíc, jednak s webem Apetit.tv, vyhodnoceným jako digitální počin roku.

Mezi časopisy s nákladem pod patnáct tisíc výtisků ocenila odborná porota nejvíc magazín Moderní byt vydavatelství Business Media CZ.

V oblasti odborného B2B tisku uspěl měsíčník Regal vydavatele Economia, určený pro vyšší a top management obchodů.

Hodnocení v soutěži Časopis roku probíhá podle vývoje základních ukazatelů tržního postavení soutěžních titulů, tedy zejména podle meziročního vývoje prodaného nákladu, čtenosti a množství inzerce v korunách i v počtu inzertních stran jednotlivých titulů.

Porota má navíc přihlížet k tomu, jak titul svým obsahem a designem odpovídá na potřeby a požadavky své cílové skupiny, jaké možnosti vytváří pro inzerenty, jak odpovídá současným trendům na trhu časopisů či ve své žánrové skupině, a k jeho celkovému grafickému provedení.

Jednání poroty probíhalo pod vedení ředitele soutěže Zbyňka Gabriela ze společnosti Fle Media.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?