Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Instagram je ve světě populárnější než Twitter, v Česku nikoliv

Služba na sdílení fotografií Instagram | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Služba na sdílení fotografií Instagram | foto: Reprofoto

NEW YORK Aplikace pro sdílení fotografií Instagram, která patří sociální síti Facebook, má již přes 300 milionů aktivních uživatelů. To je více než má sociální síť Twitter, která podle svých internetových stránek registruje 284 milionů aktivních uživatelů.

Služba Instagram funguje čtyři roky a počet 200 milionů uživatelů překročila v březnu. Společnost uvedla, že uživatelé denně sdílejí více než 70 milionů fotografií a videí. Ze Spojených států je zhruba 30 procent uživatelů. Velmi oblíbený je Instagram v módním světě a mezi teenagery.

ČTĚTE TAKÉ:

Twitter - ilustrační

Twitter - ilustrační

Instagram rovněž oznámil, že zavedl symbol „ověřeno“ u účtů mnoha celebrit, sportovců a známých značek. V souvislosti s tím zrušil také některé falešné účty.

Facebook koupil Instagram v dubnu 2012. Facebook je největší sociální síť na světě a měsíčně má 1,35 miliardy aktivních uživatelů.

A co v Česku?

V Česku a Slovensku hovoří údaje oproti světu opačně.

Z výzkumů odborníka na sociální sítě Josefa Šlerky vyplývá převaha Twitteru. Dle jeho odhadů má „tweetování“ mezi Čechy a Slováky na 300 tisíc fanoušků, Instagram používá až 200 tisíc lidí. Měření ztěžuje fakt, že se jednotlivé firmy zdráhají údaje o počtu uživatelů v zemích zveřejnit.

„Můj odhad zní, že v u nás bude Twitter (v počtu uživatelů) pořád ještě vyšší, ale Instagram mu bude silně šlapat na paty. Hlavně v generaci nejmladších, tedy přibližně mezi 13 a 20 lety,“ říká Šlerka.

„Pokud bychom to (číslo) chtělo vztáhnout na Čechy, tak si myslím, že (zde bude) zhruba 200 tisíc uživatelů českého Twitteru, a asi 120 až 150 tisíc uživatelů Instagramu,“ upřesnil Šlerka své údaje pro Česko.

„Instagram je v Čechách vázán hlavně na velká města. Je to sociální síť, kterou používají spíše relativně bohatší lidé do 30 let, kteří musejí mít smartphone. Místa, která často fotí, jsou nákupní centra a hipsterské kavárny a samozřejmě také místa turistická a vizuálně zajímavá,“ doplnil ještě výsledky svého nedávného průzkumu.

,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...