8. dubna 2014 6:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Internet bude další dva roky monitorovat společnost Gemius

Práce s počítačem (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Práce s počítačem (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Měřit návštěvnost internetu a sledovanost on-line obsahu bude pro Sdružení pro internetovou reklamu další dva roky společnost Gemius. Rozhodla o tom výkonná rada sdružení. Oznámila to v tiskové zprávě. Druhý z finalistů tendru na dodávky měření návštěvnosti TNS Aisa minulý týden bez udání důvodu odstoupil.

Dojednané podmínky spolupráce s Gemiusem mimo jiné obsahují možnou opci na prodloužení dvouletého projektu o další až dva roky. Hlavním přínosem bude multi platformní měření poskytující informace o konzumaci online obsahu napříč různými zařízeními, jako jsou počítače, tablety, mobilní telefony nebo chytré televize.

V nové vlně měření NetMonitor bude možné zkrátit termín dodávky dat, měřit internetová GRP pro reklamní kampaně a mobilní aplikace. Gemius bude pokračovat v dosavadní realizaci NetMonitoru ve spolupráci s agenturou Mediaresearch, se kterou projekt dodává již od roku 2005. Smlouva o spolupráci má být formálně uzavřená během několika dní.

NetMonitor je projekt měření návštěvnosti a sledovanosti online obsahu. Poskytuje informace o návštěvnosti webových stránek a sociodemografickém profilu uživatelů internetu v České republice. Výsledky výzkumu jsou nepostradatelným nástrojem pro média, vydavatele, zadavatele reklamy a analytiky.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SVÁŘEČ CO2

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 22 000 - 32 000 Kč