Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Google zasáhl velký výpadek. Problémy se vyskytovaly po celém světě, nevyhnuly se ani Česku

Google. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Google. | foto: Eric GaillardReuters

Praha Americká internetová společnost Google se v pondělí po celém světě potýkala s masivním výpadkem svých služeb, který zasáhl například e-mailový server Gmail, portál pro sdílení videí YouTube nebo Google Drive. Výpadek měly všechny služby ze skupiny Alphabet, jejíž součástí je právě i Google.

Podle serveru DownDetector nahlásily problémy desetitisíce uživatelů z různých částí světa. Prudký vzestup počtu hlášení o výpadcích služeb začal kolem 12:30 SEČ.

Služby společnosti Google postihl výpadek také například letos v srpnu. Uživatelé hlásili problémy s elektronickou poštou Gmail, ale i například s nahráváním souborů Google Drive. Podle serveru DownDetector patřila k nejvíce zasaženým oblastem Evropa, především pak Francie, Německo, ale i středoevropské státy včetně Česka.

Výpadek služeb, který trval hodinu a půl, postihl Google i v listopadu 2016. Týkal se zejména Česka a Slovenska. Problémy vznikly v důsledku údržby části sítě. 

V Česku nešel Gmail nebo Meets

V Česku trval výpadek necelou hodinu a začal kolem poledne. Některým uživatelům nefungoval poštovní Gmail nebo konferenční služba Meets, kterou využívají školy k distanční výuce. Vyplývá to z informací uživatelů, které potvrdilo i české zastoupení Google. 

Některým tuzemským uživatelům nešla podle serveru Lupa.cz ani služba na streamování videí YouTube, vyhledávač Google nebo Google Docs. Část uživatelů uvedla, že jim již služby fungují. Po 13:30 Google oznámil, že se služby vracejí do normálu.

Lidé podle Lupy nejčastěji uváděli, že se vůbec nemohli připojit ke službám Googlu. V některých případech se jim sice stránky načetly, ale následně se nešlo přihlásit/odhlásit či dělat v rámci služeb další úkony.

Velký výpadek serverů postihl v minulém týdnu také Facebook, kvůli tomu lidé z různých koutů světa nemohli využívat několik hodin aplikaci Messenger. Google měl podobný problém naposledy letos v srpnu.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

M. Frank To nebyl Putin, to byla Gréta! 21:29 14.12.2020
J. Bečvář Je vice zelene energie... 15:54 14.12.2020
J_Nový1 Ten Putin si nedá pokoj... 15:13 14.12.2020
A. Šejnoha Prý to byl Rasputin. 22:09 14.12.2020

Otestováno dětmi: Disneyho kniha známých 5minutových pohádek
Otestováno dětmi: Disneyho kniha známých 5minutových pohádek

Jestli hledáte milou knížku plnou barevných obrázků pro své děti, pak je právě tahle ideální. Hodí se pro školkové děti, ale i pro mladší školáky,...