Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

István Lékó zůstane šéfredaktorem Eura

Šéfredaktor týdeníku Euro István Lékó | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfredaktor týdeníku Euro István Lékó | foto: Lidové noviny

PRAHA Dosavadní šéfredaktor ekonomického týdeníku Euro István Lékó, který oznámil svůj odchod z funkce k poslednímu červenci, povede časopis dál. Jak řekl LN, s majitelem Eura, finanční skupinou PPF (konkrétně PPF Investments), si v posledních týdnech vyjasnil problémy, které ho na konci května vedly k rozhodnutí odejít.

„Největší překážky, které byly, jsou odbourány. Já i oni jsme si uvědomili hodnotu toho, co jsme deset let budovali,“ uvedl Lékó. Připustil, že vlastník se občas snažil ovlivnit obsah časopisu, konkrétně texty, které se týkaly jeho chystaných obchodů.

„Třeba při loňské akvizici České pojišťovny skupinou Generali. Věděli jsme spoustu věcí, nepotvrzených, a PPF chtěla, abychom s některými počkali. Myslím ale, že to bylo férové. Ať po mě z novinářů hodí kámen ten, kdo nikdy nic podobného neudělal,“ řekl LN šéfredaktor Eura.

Dalším důvodem, proč chtěl časopis, který před deseti lety zakládal, opustit, byly i nedávné odchody několika klíčových spolupracovníků. Na přelomu roku z Eura odešli všichni tehdejší zástupci šéfredaktora. Tomáš Skřivánek nyní šéfuje novému ekonomickému deníku zdarma E15, kam přešel i Jan Žižka. Třetí bývalý zástupce Jiří Pšenička je teď šéfreportérem konkurenčního Ekonomu.

Lékó měl přejít do společnosti Stanford podnikatele Karla Komárka, která vydává ekonomické časopisy Profit a Czech Business Weekly. „Jednali jsme, ale nakonec jsem se rozhodl, že by to pro mě byla komplikovaná role,“ podotýká István Lékó.

V Euru se chce od nového roku soustředit především na budování plnohodnotného webového zpravodajství.


Rozhovor
s šéfredaktorem Eura
čtěte v pátečním vydání deníku

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?