17. července 2008 16:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

István Lékó zůstane šéfredaktorem Eura

Šéfredaktor týdeníku Euro István Lékó | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfredaktor týdeníku Euro István Lékó | foto: Lidové noviny

PRAHA Dosavadní šéfredaktor ekonomického týdeníku Euro István Lékó, který oznámil svůj odchod z funkce k poslednímu červenci, povede časopis dál. Jak řekl LN, s majitelem Eura, finanční skupinou PPF (konkrétně PPF Investments), si v posledních týdnech vyjasnil problémy, které ho na konci května vedly k rozhodnutí odejít.

„Největší překážky, které byly, jsou odbourány. Já i oni jsme si uvědomili hodnotu toho, co jsme deset let budovali,“ uvedl Lékó. Připustil, že vlastník se občas snažil ovlivnit obsah časopisu, konkrétně texty, které se týkaly jeho chystaných obchodů.

„Třeba při loňské akvizici České pojišťovny skupinou Generali. Věděli jsme spoustu věcí, nepotvrzených, a PPF chtěla, abychom s některými počkali. Myslím ale, že to bylo férové. Ať po mě z novinářů hodí kámen ten, kdo nikdy nic podobného neudělal,“ řekl LN šéfredaktor Eura.

Dalším důvodem, proč chtěl časopis, který před deseti lety zakládal, opustit, byly i nedávné odchody několika klíčových spolupracovníků. Na přelomu roku z Eura odešli všichni tehdejší zástupci šéfredaktora. Tomáš Skřivánek nyní šéfuje novému ekonomickému deníku zdarma E15, kam přešel i Jan Žižka. Třetí bývalý zástupce Jiří Pšenička je teď šéfreportérem konkurenčního Ekonomu.

Lékó měl přejít do společnosti Stanford podnikatele Karla Komárka, která vydává ekonomické časopisy Profit a Czech Business Weekly. „Jednali jsme, ale nakonec jsem se rozhodl, že by to pro mě byla komplikovaná role,“ podotýká István Lékó.

V Euru se chce od nového roku soustředit především na budování plnohodnotného webového zpravodajství.


Rozhovor
s šéfredaktorem Eura
čtěte v pátečním vydání deníku

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?