Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla 5 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Jan Kraus a desítky osobností žádají zastavit volbu ředitele ČT

DOPIS UVNITŘ Přes sto českých osobností požaduje zastavení probíhajícího výběrového řízení na ředitele České televize a odstoupení všech pěti kandidátů. Otevřenou výzvu poslaly představitelům hlavních politických stran.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Slávek 15.7.2009 21:14

Ubohé

Poslouchal jsem středeční interview pana Veselovského s Břetislavem Rychlíkem. Mluvil tak, aby nic neřekl. Bojím se, že řada osobností se nechala nachytat v nějakých nepěkných zájmech Rychlíka a spol. To interview se nedá interpretovat jinak.

Adler Jiří 15.7.2009 20:18

Souhlas se zrušením výběrového řízení

Souhlasím se zněním požadavku FITES na zastavení výběrového řízení na řed. ČT. I když vím, že už je po boj, přesto připojuji svůj podpis a hlásím se ke zrušení výběrového řízení. S pozdravem Ing Jiří Adler Praha 

Lída 13.7.2009 18:27

Souhlasím

Plně souhlasím s peticí,ale nestačí jen známá jména,televizi sledujeme všichni a i my OBYČEJNÍ se musíme vyjádřit,i náš hlas musí být slyšet!!!

KD 13.7.2009 14:31

Jedni za osmnáct, druzí bez dvou za dvacet

Politici chtějí poslušnou televizi, která se nebude moc šťourat v jejich prasárnách a ve které budou mít dostatek prostoru pro svou prezentaci.

"Desítky osobností" se chtějí také prezentovat, protože jsou to komedianti, a kromě toho chtějí svůj díl z těch cca 5ti miliard, které rozpočtem ČT každý rok protečou ...

krikri 25.7.2009 17:17

Re: Jedni za osmnáct, druzí bez dvou za dvacet

Pokud vím, tak např, prof. Oslzlý  ani televizi nemá nebo jí mají  nefunkční.

Dokonce se tím i chlubïli, že jí nepotřebují, že se na ní stejně nedívají,  tak proč ta "křeč"??? 

Ahasver 11.7.2009 7:14

Jak koukám,

opět notoričtí podpisovači čehokoliv.

no jo 11.7.2009 10:04

Re: Jak koukám,

hlavně že z toho pak kouká lobing za vejvar na nějaké dotované stupidní produkci....

brčál 10.7.2009 16:21

státem řízený a radami realizovaný tunel

Vidím obdobný problém jako při nadfinancování soukromých divadel z veřejných zdrojů při zachování jejich privátních zdrojů ze vstupného, tolik správně kritizovaného způsobu náměstkem pražského primátora Richtrem. ČT kvalitou svojí produkce nijak nepřevyšovala a nepřevyšuje soukromé televize financované výhradně bez koncesionářů a proto nevidím jediný důvod k nadfinancovávání ČT prostřednictvím řízené nehospodárnosti koncesionářskými poplatky při zachování privátních zdrojů z reklam. Proto budu vždy proti všem radám konzervující a ve své podstatě realizující tento státem podporovaný  tunel na osobním majetku nás všech koncesionářů.

Ahasver 11.7.2009 7:21

Re: státem řízený a radami realizovaný tunel

Soudruhu Brčále, máš pravdu, už nesmrtelný s. Jakeš řekl: Milióny berou, milióny! Víš ty a s. Richtr, co je to kultura?

Rejpal 10.7.2009 10:01

Petr nebo Pavel,nedělejte si iluze,že ČT bude ke koukání

Programová skladba jde už leta kopcem dolů,byť k personálním výměnám došlo.Jde jen o boj o koryta a dostat se k lizu při čerpání peněz z nehorázných koncesionářských poplatků.Těch se jim dostane, i když ČT nebude sledovat skoro nikdo.  A vo tom to je...

agent 9.7.2009 17:37

Do funkce ředitele ČT

 n e s m í   být  navrhován   t e n , kdo  byl spojen s minulým režimem!!! Přes KSČ, SSM, StB, VB,  LM, SČSP a pod.!  Tito lidé jsou dodnes propojeni vzájemnými vazbami, známostmi, kšefty ...!  Je dvacet let po puči, tak sakra se snad najde pětatřicátník nebo čtyřicátník, patřičně vzdělaný, s morálním kreditem, nezkorumpovatelný!  Vůbec by nemusel posledních dvacet let "zářit"  na  "demokratickém nebi ! " Stejně tak musí být vyměteni bývalí komunisté ze stávající Rady ČT! 

Petr 9.7.2009 20:30

Re: Do funkce ředitele ČT

Proč?

ok 10.7.2009 9:14

dost bylo komunistů !!!

Protože komunisté, estébáci a další prominenti minulého režimu měli "svého" ředitele v osobě soudruha Janečka. Takže v rámci demokracie by měl být soudruh Janeček vystřídán někým, kdo bude reprezentovat nás ostatní - kulaky, demokraty, politické vězně, katolíky, protestanty, šlechtice, antikomunisty, soukromě hospodařící rolníky atd. atd.

Simona 9.7.2009 15:12

Co jste si vystávkovali,

to máte. Copak, copak - zas už je moc jelenů na malý koryto lizu?

iva 9.7.2009 15:06

pravdělásce dělala čt zdarma reklamu

pravdělásce dělala čt zdarma reklamu a poskytovala živobytí zoč je nemorální - ať jim to platí v jejich privátní tv bakala.

idol 9.7.2009 13:35

Komouš, milicionář a nevzdělanec Janeček by ředitelem

....... masmédia rozhodně být neměl!

Jara 9.7.2009 13:28

Je to pořád stejné....

Vážené pokleslé osobnosti.To není o morálce,ale o vašem napojení na penězovod ČT .Výkřiky o svobodě slova již nepomáhají.Privatizace.

Pamětník 10.7.2009 15:46

Re: Je to pořád stejné....

Před několika léty mnozí ze signatářů dopisu statečně bojovali, za "očistu" televize. Spíše však za své teplé hnízdečko. Výsledkem jejich akce je současný stav ČT. Máte pravdu, není to ke koukání a nebude. Privatizace by určitě přinesla změnu, jenže se obávám, že by proběhla podle známého systému "něco do kapsičky"

alfonzo 9.7.2009 12:58

neco s tim udelame

Zatocte tady s tou nepravosti a "prazakovinou" na http://www.nalozmetoprazakum.cz/ :)))

ok 9.7.2009 11:33

tak s tím souhlasím - také nechci komunistku Bobošíkovou !!!

tak s tím souhlasím - také nechci komunistku Bobošíkovou, kterou zvolí komunistka Fibingerová jako nástupkyni komunisty Janečka.

V totmto státě žijí miliony nekomunistů, prosím o ředitele demokrata, svobodomyslného a vzdělaného.

Kolemjdoucí 9.7.2009 10:58

Pestrý seznam signatářů

   Pouhý letmý seznam signatářů petice vyvolává neklamný pocit, že zdaleka ne všem podepsaným jde o deklarovanou demokracii - či dokonce o morálku.

Adéla 9.7.2009 10:51

Bojí se změny

Každá změna může jen pomoci. Konečně nebudeme (snad?) koukat stále na ty samé tváře a zaprodance. Nový vítr do plachet a ne zájmy lobby současných vydřiduchů, kteří stále nemají dost. Jedná se o státní instituci a ne soukromé podnikání-pochopitelně bez rizika.

Moravec 9.7.2009 10:42

Bobošíkovou na ně

Pokud se stane Bobošíková ředitelkou ČT (toho se tito signatáři v čele s panem Krausem nejvíce obávají, tak jako v roce 2000) tak se z ní konečně stane televize pro občany a ne dojná kráva pro toto sdružení zkrachovalých "umělců". Proto fandím paní Bobošíkové aby vyhrála výběrové řízení a udělala v ČT pořádek ve všech oblastech.

Tydýt 9.7.2009 10:49

Re: Bobošíkovou na ně

Aktivní a nebetyčně populistická "politička" ředitelkou veřejnoprávní televize proto, že ji nezvolili do europarlamentu? Opravdu báječný nápad.

ok 9.7.2009 11:33

Re: Bobošíkovou na ně

vždyť je to nevzdělaná slepice !!!

Čep 9.7.2009 10:04

Veřejnoprávní TV je ze zákona,

neřešte její privatizaci! Má povinnost v informování veřejnosti. (nebezpečí všeho druhu, válka a jiné ohrožení obyvatel). Plaťte si ji, jinak za současné ekonomicky katastrofální situace budou tlaky na ní nepředstavitelné. Dočkáme se pouze opakování pořadů a komerce. Umělci bijí na poplach. Bohužel i takoví, kteří umělci a tvůrci nejsou. Ředitel veřejnoprávní TV měl stejnou moc jako vládní činitel. Proč komunisté dosazovali prověřené straníky na posty ve sdělovacích prostředcích vysokých školách apod.? Dnes máme nezávislý Internet, můžeme sledovat R i TV z celého světa. Kdo chce tak se dostane k informacím které potřebuje. (učte se cizí jazyky)Jak řešit tedy volbu ředitele veřejnoprávní TV - polovina občanů je pravicová a polovina levicová? Přičtěte k tomu různé zájmy lobistů  (např. umělců, kutilů, majitelů bytů, zpravodajských služeb apod.).Najde se člověk, který se nedá ovlivnit svojí politickou i jinou orientací i nátlakem okolí a má i technické znalosti? Našli byste někoho takového?Chceme na tyto posty volit ředitele my všichni, nebo necháme někomu o tom rozhodnout za nás? Kdo bude volit radní pro volby? Vždy zde bude nějaká závislost.Nejméně polovina občanů bude vždy s volbou nespokojena. Je to jako v politice. Neměl by místo jednoho ředitele vést TV nějaký kolektivní orgán? Navrhuji zrušit výběrové řízení, zvolit dočasného ředitele do doby než se najde opravdu schopný co nejméně závislý kandidát. Současní kandidáti to rozhodně nejsou. Vést TV není jen o programu nebo ekonomice, ale i o rozvoji techniky pro vysílání.

xy 9.7.2009 9:18

Dobře placená lobby opět při chuti

Signatáři dopisu nechápou, o čem je zastupitelská demokracie a postupují systémem známým ze Zelené knihy Muammara Kaddáfího. libyjského diktátora, nebo podle teorie velkého Maa že "demokracie se šíří na hlavních pušek". Sejde se skupina revolucionářů, kterým se nelíbí nějaké rozhodnutí orgánu, delegovaného občany, sepíše pamflet a usiluje o prosazení svých kandidátů. ČT je pro ně moc "národní" a málo pokroková, kosmopolitní a málo zaměřená proti občanům ČR. Málo pléduje pro celosvětovou nadvádu peněz, pro globální vládu, pro přistěhovalectví neevropských etnik, málo podporuje homosexuály, málo satanizuje vlastence, málo nasazuje na Rusko a státy, které určí Sörös. Prostě tam chtějí svého koně - a basta!

bebe 9.7.2009 8:40

Bobošíková by měla být ředitelkou ČT

A měla by  je tam povyhazovat ty blbce , kteří si ČT přivlastňují.  Ať žije bobo !

Tydýt 9.7.2009 10:12

Re: Bobošíková by měla být ředitelkou ČT

Tahle obtloustlá jakobybarbína? Tahle nanynka ve žlutém kostýmku? Prvoplánově populistická a univerzální? Svého manžela z našich peněz zaměstnávající? No to je bezva nápad. Škoda jen, že nemá šanci, protože ředitelem bude Janeček.

vlasta 9.7.2009 10:38

Re: Bobošíková by měla být ředitelkou ČT

Bobošíkovou nemusím, ale asi jediná je schopná tohle partu lidí, co spolu mluví, rozehnat. Myslím, že Bobo má poměrně velké šance na zvolení, proč jinak takový kravál a právě teď.


Kdo staví vilu na Babě? Muž s vazbami na sponzory Zemanovy kampaně

Známý Romana Janouška Luboš Pašek buduje dům ve funkcionalistické čtvrti Baba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nová prosklená vila na vrchu Baba v Praze budí zájem místních i turistů. Dům patří firmě Luboše Paška, který je...

Ano, Češi byli nejlepší! říká zámořský expert o časech, kdy i Kanada žárlila

Craig Button | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Omlouvá se při vzpomínce na nezdar Pavla Patery v Dallasu. Zápasy proti Buffalu s Dominikem Haškem v brance přirovnává...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....