Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla 5 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Jan Kraus a desítky osobností žádají zastavit volbu ředitele ČT

DOPIS UVNITŘ Přes sto českých osobností požaduje zastavení probíhajícího výběrového řízení na ředitele České televize a odstoupení všech pěti kandidátů. Otevřenou výzvu poslaly představitelům hlavních politických stran.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Luboš 8.7.2009 19:58

Ten má již dřevěnej spacák

Vždyť by tam již chcípl.....

Jozífek 8.7.2009 19:53

nekompletní seznam

Chybí Škrhola,Kašpárek a čert.Hloupej Honza tam je.Jinak seznam je skoro stejný jak posledně.

jardas 8.7.2009 19:41

A kde mají Rumla ve spacáku?

Rádoby osobnosti zase kvičí, protože mají strach, že budou za ty prachy muset něco dělat. Pochybuji, že se jim znova podaří zblbnout pražáky, aby zaplnili Václavák jako při bolševické stávce 2000.

me first 8.7.2009 19:41

Datpys

Janovi Krausovi a těm ostatním osobnostem bylo nejlíp za bolševika.

Jarda 8.7.2009 19:38

Kdo/co je opravdu v pozadí?

Tedy ne že předmětná rada nezasloužila rozprášit, ale když vidím ten seznam "osobností", říkám si, že tady něco smrdí. Čili rada asi někomu šlápla na kuří oko, tj. v daném případě asi zapracovala relativně dobře.

Bidlo 8.7.2009 19:33

Televisní poplatky jsou moudré opatření

které by se však mělo realisovat poněkud jinak. U digitálního vysílání lze odlišit jednotlivé ptogramy, nechť se tedy zruší plošné vybírání za vlastnictví TV přijímače a tzv. veřejnoprávní vysílání zakóduje. Zájemce si může koupit kartičku a čučet. Velmi rychle by se zjistilo, jak je to se zájmem o vysílání ČT doopravdy a bylo by to sporavedlivé, protože by platil jen ten, kdo o to má zájem.

Jenik 8.7.2009 20:10

Re: Televisní poplatky jsou moudré opatření

Už jsem to několikrát navrhoval - platit za prokoukanou minutu

Pan Tau 8.7.2009 20:37

Re: Televisní poplatky jsou moudré opatření

Vlakno bez mozku,

co takhle aby platili za letiste jen ti co litaj, za nemocnice jen nemocni, za silnice jen ti co maj auta a za mosty jen ti, co bydli za rekou...

Zkus nejdriv premejslet, a pak psat.

Bidlo 9.7.2009 5:31

Re: Televisní poplatky jsou moudré opatření

Milý přemýšlivče, to máš tak, ve spoustě zemí se na silnicích a mostech platí mýto, které platí jen ti, co to využívají a na všech letištích jsou poplatky za jeho používání zahrnuty do ceny letenky, kterou platí cestující.

Přemýšlení bolí a ty tu bolest nějak nezvládáš.......

Tomáš 8.7.2009 19:26

Postrádám nějaký návrh

Mě by zajímalo, jak by si to mládenci a děvčata konkrétně technicky představovali? Kdo by měl sestavovat radu, jakým způsobem, podle jakých pravidel a komu by byla takto sestavená rada zodpovědná? Ale ne obecné kydy, že "zástupci občanských sdružení, spolků..." Občanské sdružení založím, když se dohodnu ještě se dvěma dalšími kumpány (ani nemusí být plnoletí) a pošlu okolkované lejstro na ministerstvo vnitra. Budu mít pak právo volit Radu?

Petr 8.7.2009 19:42

Re: Postrádám nějaký návrh

Z textu článku vyplývá návrh - zmíněné desítky osobností - to bude rada ČT a "hlavní" signatář Kraus bude logicky ředitelem. Tak pěkně to naznačili a vy to stále nechápete?

anna 8.7.2009 19:17

demokratičnost

Pan Kraus má zrovna co povídat. Jeho pořad na ČT ve kterém silně prosazuje svého syna, který svým zpěvem by nikdy nedostal žádnou medaili,  a je prý pořad  sledovaný i když někdy nechutně uráží , doposud zůstává na české televizi. Kdyby to vše bylo tak, jak povídá v petici, tak by tam už nebyl. Chrání demokracii,ale na druhé straně sám demokracii porušuje. 

swissdenis 8.7.2009 19:15

kazdodenni utoky na CSSD

ze vsech stran======na tribuny vajicky,medialni masaze vetsiny tisku,pomluvy v bulvaru,prostor davan pouze pravicovym analytikum.......atd

Stoural 8.7.2009 19:21

Re: kazdodenni utoky na CSSD

a to hlavne v Pravu a zejmena v Halo novinach...

Palava 8.7.2009 19:10

pěkně se to čte

Obava kulturní fronty o stav ČT je vždy motivována vlastním profitem . Bylo tomu tak v době BOBOkrise, je tomu tak i nyní . Tristním stavem je označována malá ochota vedení ČT mnohem častěji než nyní uvádět veledíla desítek signatářů .Jako příklad lze uvést žvanění podepsaného teatrologa o Šumavě , jejím ničením a výprodeji kvalitního dřeva za mrzký peníz do ciziny . Kácení ustalo , kůrovec se rozmnožil jako naši nepřátelé a Šumava je ve stavu , který vytáhl i starého jezevce z vysočiny .Milí odborníci přes velké peníze . Jediným a nejčistším řešením stavu ČT je 1.) ukončení koncesionářských poplatků,  2.) ukončení státního penězovodu , 3.) připravit k prodeji , 4.) prodat . Pokud nebudou tyto kroky provedeny bude VŽDY nějaká lobistická skupina čas od času vykonávat nátlak a zaštiťovat se studenty , občany , koncesionáři .Nu mistři vysokých sklizní .

Petr 8.7.2009 19:25

Re: pěkně se to čte

Pro soukromý subjekt má vždy význam ZISK. Soukromá média budou logicky svoje aktivity řídit tak, aby maximalizovali zisk. Veřejnoprávní médium má přímo nebo nepřímo podléhat parlamentu a tak tomu ve skutečnosti je. Vládnoucí straně i opozici se může zdát, že veřejnoprávní média málo pracují v jejich prospěch, ale tento spor je normální, prostě proto že každý z nás považuje za dobré něco jiného. že to nevyhovuje Krausovi, Hegerové, Feničovi, Vaculíkovi, ...? Mně třeba by vyhovovalo ještě méně, kdyby tu a tam vznikla nějaká nikým nevolené lobbistická skupina a ujala se jakýmsi pučem vlády nad tou či onou oblastí našeho života se zdůvodněním, že oni jsou ti praví životem provaření odborníci?

Jenik 8.7.2009 19:32

Re: pěkně se to čte

A vy jste si asi nevšiml, že prakticky JEDINÝM kritériem, podle kterého se posuzuje GŘ soudruh Janeček je hospodaření a ZISK?

Čurila Plenkovič 8.7.2009 19:06

Tak to aby si Ruml chystal spacák.

Podpisů je docela síla a tak mám starost,kde budou všichni spát na těch Kavkách.Ruml už má nachystaný spacák a tan Smoljak by si měl už taky dát pokoj,buřič jeden.Pánům jde o prachy a to se musí stávkovat i kdyby čert na koze jezdil.

Petr 8.7.2009 19:05

Uvolněteseprosím

Studenti Fenič, Vaculík, Hegerová s věkovým průměrem kolem 70 let hledají nepolitický klíč - co to je nepolitický výběr. Znamená to, že zvolíme svojí reprezentaci a tato reprezentace nás nebude moci zastupovat - např. při výběru ředitele ČT? To se snad skupina protěžovaných mediálních "tváří" automaticky považuje za zástupce všeho lidu? Kým byli zvoleni - jsou automaticky zvoleni tím, že jejich tváře jsou tu a tam vidět v TV nebo slyšet v rádiu? Nechť se na mne podepsaní nezlobí, ale tvoří pouze jednu z mnoha lobbistických skupin, nic více, ale nic méně. není tedy na místě to hned pustit do kalhot - že ONI se na nás zlobí, ONI mají dokonce jiný názor? To se mají všichni po...

Filip 8.7.2009 20:38

Re: Uvolněteseprosím

Už si to prosím zapamatujte: je to protežovat, ne protěžovat.

Lenka 8.7.2009 19:02

Je to jedna verbež

Adresovat toto politikům-úrovně např. Přemysla Sobotky (idiota idiotského)- je jako žalovat na Stalina Berijovi ...

ODS 8.7.2009 19:02

Pravdoláskaři, táhněte už do prdele, prosím .....

..... a vezměte s sebou všechny ty vaše věčné všelijaké petice, prosím.

mj 8.7.2009 19:04

Re: Pravdoláskaři, táhněte už do prdele, prosím .....

Ale pane Klaus, nemáte teď zrovna olizovat Koženého bustu, ideálního občana Čr, nebo hanět Darwina. Neplýtvejte svým intelektem na nějakou diskuzi.

Zločinecká ODS 8.7.2009 19:02

http://www.aktualne.eu/

http://antiods.webnode.cz/korupce/

V.Novák 8.7.2009 18:59

Jak se pozná osobnost?

Jednoduše!

Sama se za osobnost prohlásí...

A každá taková osobnost to přece (o sobě) musí vědět nejlíp - to dá rozum!

Nečetl jsem jména těchhle "věčných petentů" pod výzvou k zavření Temelína? "Děkujeme odejděte"? o kůrovci na Šumavě?

Ó - jak universální osobnosti máme!

Milan Pospíšil 8.7.2009 18:53

Kdo ovlivňuje složení Rady ČT

S článkem k Radě ČT se nedá nic jiného než zcela souhlasit, ale to "ťuknutí hřebíčku na hlavičku" je poněkud jinde: je značně naivní myslet si, že dobrovolně se někdo vzdá takové významné mediální moci, jako je Rada ČT a její jmenování či ovlivňování !!, což dokazuje vlastně celý vývoj po 89. roku.  Tím hřebíčkem na hlavičku je IQ českého voliče, který sveřepě po dvacet let volí prakticky jedny a tytéž parlamentní strany. Je ještě jedno řešení: vzít klacky do ruky a ...

A perlička pro zasmání k našemu  právu: vím o konkrétním soudním případu,kdy výrok soudního  znalce se nedá chápat jinak, než že za spotřebovanou  vodu jednoho prodavače může plocha, na které se tento prodavač pohybuje (neboli vodu pije plocha !!!) , což mladá soudkyně uznala!!!  a jak tento soudní znalec. tak i tato mladinká soudkyně uznali, že účinnost zářivek je větší než 100 % - jinými slovy uznali vynález perpettua mobile !!!

Jackson 8.7.2009 18:49

Von ten Klaus,

za mlada, hrál takové nevycválané zmetky, a jak je vidět, vůbec se nezměnil!

Batman 8.7.2009 19:04

Re: Von ten Klaus,

A dodnes je hraje na Hradě, že?

hms 8.7.2009 18:49

Zrusit vsechny statni sdelovaci prostredky

a bude klid. Ta povinna televizni dan, i kdyz se na CT nedivam, mne se.e.

Jiří 8.7.2009 18:49

Nedívejte se na ČT, prosím !!!!

Vážení diskutující, vždyť máme dnes  tolik možností nedívat se na ČT a všechy ostatní české televizní stanice. Je to všechno  naprostá bída a katastrofa. Dívejme se na BBC, CNN nebo jakoukoliv jinou zahraniční televizi, tady se dozvíme objektivní informace o dění ve světě, nebuďme závislí na tomto neobjektivním a malém českém informačním rybníku. Vždyť to, co se děje tady u nás, není opravdu vůbec důležité, na chod světa to nemá žádný vliv. To by asi byla nejlepší odpověď nás všech jak této partičce protestantů, tak i tomu molochu televizního kšeftu. Já to dělám již roky a vůbec mi ta česká televize nechybí. Krásný večer Vám všem.


Kdo staví vilu na Babě? Muž s vazbami na sponzory Zemanovy kampaně

Známý Romana Janouška Luboš Pašek buduje dům ve funkcionalistické čtvrti Baba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nová prosklená vila na vrchu Baba v Praze budí zájem místních i turistů. Dům patří firmě Luboše Paška, který je...

Ano, Češi byli nejlepší! říká zámořský expert o časech, kdy i Kanada žárlila

Craig Button | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Omlouvá se při vzpomínce na nezdar Pavla Patery v Dallasu. Zápasy proti Buffalu s Dominikem Haškem v brance přirovnává...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....