Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla 5 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Jan Kraus a desítky osobností žádají zastavit volbu ředitele ČT

DOPIS UVNITŘ Přes sto českých osobností požaduje zastavení probíhajícího výběrového řízení na ředitele České televize a odstoupení všech pěti kandidátů. Otevřenou výzvu poslaly představitelům hlavních politických stran.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mj 8.7.2009 18:14

Re: Ani tam nemuseli psát jména...

A komerční televize berou podle Vás peníze kde? Tisknou si je? Ne, každou televizi platíte, jednu přímo, ostatní v ceně koupeného zboží, které by právě bez komerčních telvizí bylo levnější, sice si nemusíte kupovat věci z reklam, ale v tomu už se v podstatě nedá vyhnout. To přesvědčení, že Čt platíme, kdežto ostatní televize jsou zadarmo je opravdu úsměvné.

Jenik 8.7.2009 18:36

Re: Ani tam nemuseli psát jména...

Privátní televize žijí z reklam (kde jim čt valstně dělá nekalou konkurenci), tzv. "veřejnorávní" ČT žije z mých přímých peněz a z reklam. Některé televize si přímo zaplatím rád (Viasat, Discovery, Spectrum),  jinou nerad (ČT). "Reklamové"  televize ode mne moc nedostanou, protože na rohlíky,  kotletky, salám, případně cihly, beton a trámky asi moc reklam není.

Na ČT se občas vyskytnou programy, o které stojím, podle programového schématu se ovšem vysílají v devět ráno, ve čtyři odpoledne a opakují ve tři v noci, což pro pracujícího člověka není moc praktické.

Navrhuji placení "za odkoukanou minutu", a to by se soudruh Janeček divil.

Jolly Roger 9.7.2009 17:00

Re: Ani tam nemuseli psát jména...

TV poplatek (a podstatně vyšší než u nás) se platí ve velké Británii, Francii, Itálii, Německu, Rakousku, Dánsku, Švédsku etc. Z darů, grantů a dotací je financována pouze veřejnoprávní síť PBS ve spojených Státech, což je z ekonomických, demografických i obsahových důvodů naprosto nesrovnatelné s evropskými či např. japonskými poměry. Těžko někdo se zdravým rozumem bude žádat, aby PBS v U.S.A. podporovala např. národní kinematografii, což je jedním z klíčových úkolů evropských televizí veřejné služby. TV Noe není plnoformátová televize veřejné služby, ale velmi vyhraněný neziskový podnik :-) Jinak: vybírat poplatek ve prospěch těch lidí uvedených na seznamu? Ne! S institucí ČT jako takovou však nemají (naštěstí!) vesměs nic společného - a ne, že by je to nemrzelo...

Jackson 8.7.2009 18:43

Re: Ani tam nemuseli psát jména...

Pepíku, ty smrdíš bolševinou na sto honů!

ttt 8.7.2009 17:33

a jak to teda chteji volit

To je sice hezke, ze jsme se dovedeli jak cleny Rady nevolit.

Ale jak je chteji volit??? Takove ty kecy ze je zvoli verejnost si prosim nechte. Uz mame volby krajske, obecni, senatni, parlamentni a evropske. A navic mame zastupitelskou demokracii, je naprosto bezne, ze zvoleni zastupci voli hejtmana, predsedu snemovny atd. atd.

A uplne si strcte nekam jako ze to budoum doporucovat verejne prospesne organizace. To jako ruzne spolky hercu budou davat sveho zastupce do televize, aby jim prihraval zakazky???

Proste a jednoduse, navrhnete jiny rozumny zpusob, nez ze cleny Rady voli poslanecka snemovna.

David L 8.7.2009 17:33

Ano, většinou režiséři-podnikatelé-tedy dodavatelé pořadů

Mají strach, že jejich předražené pořady nebude televize v takové míře nakupovat a že se soustředí na skutečnou vlastní výrobu. Dneska televize vyrábí tak, ža draze nakoupí a nám naservíruje.  Koncesionář má za koncesionářské poplatky chabé programy a kritizující "osobnosti" si mastí kapsy.

Jarmil 8.7.2009 17:26

Hlavně, že nechybí Rychlík a Kraus, kteří parazitují

na financích ČT. Kraus v Praze a Rychlík v Brně (respektive Rychlíková) A o to jde. mají obavu o milionové kšefty, za dodané pořady, které ale ve skutečnosti má za peníze daňových poplatníků vyrábět sama ČT. Systém, kdy si ČT dnes většinu tvorby objednává od namísto aby to levněji sama vyrobila, je neudržitelný. Holt potrefené husy nejvíc kejhají.

muadib 8.7.2009 17:49

Re: Hlavně, že nechybí Rychlík a Kraus, kteří parazitují

Nevím, proč stále všichni podsouváte Krausovi a Rychlíkovi, že to dělají ze zištných důvodů. Vždyť hovoří o slabých ředitelích a především jde o fakt, že rada je politicky poplatná těm, kteří je volí. V dopise jde o změnu systému. Vám se současný systém líbí ?

Jackson 8.7.2009 18:47

Re: Hlavně, že nechybí Rychlík a Kraus, kteří parazitují

Nebuď labuť a nenech se vysmát! Proč by to asi jinak dělali? Z lásky k Janečkovi? To by byl stejný šlendrián! Prostě tito lidé jsou nedůvěryhodní, neboť se už mnohokrát zkompromitovali! Mám jich už plné galoše!

dd 8.7.2009 17:23

To bude ještě tanec ..

Televize - hlavní médium Ministerstva pravdy je pro ně zcela prioritní ! Vědí dobře jak dopadli tam, kde neměli informační monopol.

kim 8.7.2009 17:16

televizi je treba zprivatisovat a bude po diskusich

kampelicka 8.7.2009 17:17

Re: televizi je treba zprivatisovat a bude po diskusich

Nova je nejak oslnujici ?

Tomáš 8.7.2009 17:42

Re: televizi je treba zprivatisovat a bude po diskusich

Není, na Novu se prakticky nekoukám, ale obešel bych se i bez ČT, popř. pokud bych se bedny zbavil úplně, přežiju docela dobře (ostatně televize jako médium je podle mě v době internetu už pomalu za zenitem). Problém je, že teď jsem povinen platit měsíčně výpalné (vázané už nikoliv na vlastnictví přijímače, ale vyčůraně na připojku energie), které frčí přímo do kapes lidem zmíněným v článku.

kampelicka 8.7.2009 17:48

Re: televizi je treba zprivatisovat a bude po diskusich

No co se tyce tv mate mirne pravdu hlavne kvuli tomu ze DVBT DVBS jsou hodne chudy standardy ... Zadne HTML jpg atd... Oni se ty pitome hovada (sony philips samsung....) vubec nemohli na lepsim standarde dohodnout .. Pak placi ze to nikdo nekupuje ...

kampelicka 8.7.2009 17:18

Re: televizi je treba zprivatisovat a bude po diskusich

Jak se jmenuje ten oblibeny komik z Primy, take oblibeny medialni magnat ? Pomozte  ... 

kampelicka 8.7.2009 17:20

Re: televizi je treba zprivatisovat a bude po diskusich

Ct je treba predat Berlusconimu :))))

Mirecek by mel radost ..

kampelicka 8.7.2009 17:23

A to ma Italie porad statni klasicky nezavislou TV ...

http://www.sme.sk/c/4924691/reportaz-zo-summitu-g8-berlusconi-je-v-laquile-nadavka.html

Premiér, už sem nechoď„Berlu$ca, už sa nevracaj do L'Aquily,“ je napísané na plagáte v hlavnom stane, kde od rána prebiehajú diskusie občianskeho združenia Skupina 3.32. V takomto čase mesto zničilo zemetrasenie. Ich hlavnou témou je, ako si zrekonštruovať mesto aj bez pomoci vlády.

seth 8.7.2009 17:11

špatná strana, špatná reklama

U mě se jednoznačně shodili tím, že poslali ten dopis i politickému turistovi Schwarzenbergovi za TOP 09. To je strana bez programu, resp. s jediným programem: nalovit (podobně jako ODA, US DEU, SZ) tzv. "slušné lidi", ty, kterým je na zvracení z Topolánka, ale myslí si, že "slušní lidé" volí pravici. Ve skutečnosti je to strana těch, kdo neuspěli, a její potenciální voliči jsou jen nejsnáz manipulovatelná spodina.

Petice kritizuje, ale jasné a průhledné řešení nenabízí. Takže je k ničemu. Jen aby si "zapeticovali" umělci, kteří už zjistili, že je to skoro stejně dobrá reklama jako opít se na večírku před fotografy z Blesku.

! 8.7.2009 17:07

Jan Kraus a desítky osob ...

tak to je hóóódně silný mandát :o)

hauptvogel/hlavní vogel 8.7.2009 17:06

musí zvyknou na demokracii

Pražský intelektuál si musí  zvyknout na demokracii, politické strany jsou legtiimnější než parta pražských intelektuálů podpisovačů. Snad by bylo ještě legitimnější volit ředtele ČT přímo při parlamentních volbách.Nenejméně legitinmí je však soukromá televize - tam si milardáři prostě dělají svojí politiku skutečně nezávisle a svobodně -  a vždy vyhodí Krauze.

Kos 8.7.2009 17:12

Re: musí zvyknou na demokracii

V demokracii se nesmí napsat otevřenej dopis?

hauptvogel/hlavní vogel 8.7.2009 17:18

Re: musí zvyknou na demokracii

Ale jo, avšak pražský intelktuál má představu, že když napíše petici, tak prostě se mu musí vyhovět.  A kyž se nevyhoví tak prostě to není demokracie.  Tahle trapnost přežívá z předlistopadového Československa.  

silibum 8.7.2009 17:55

Re: musí zvyknou na demokracii

Je hezké. že nám blbečkům překládáš němčinu. Ale pták jseš skutečně prvotřídní!

Divak 8.7.2009 18:29

Re: musí zvyknou na demokracii

A co argument, ten by nebyl?

Strejc Josef 8.7.2009 16:57

Malá poznámečka

Tak nevím, ti strejci to nejspíš myslej docela dobře a některé z nich si docela považuju, ale jednu věc nechápu. Co je to politický klíč? Přece chodíme k volbám, abychom si zvolili své zástupce a oni nás pak zastupovali ne? Ty různý iniciativy a skupiny, skupinky a podskupinky - aspoň se mi to tak zdá - nikdo nevolil, a téměř nikdo na ně nedelegoval svá práva. Občas seženou nějakých pár podpisů což jim dává jistý (ovšem zanedbatelně malý) mandát. Tak proč tu má být jakýsi "ještě jeden" alternativní  "parlament"? nemůžu si pomoct, ale to mi přije přece  taky jako "politický klíč",  akorát, že mi tak trochu připomíná "šperhák"... Ať se každej vyjadřuje, mluví do věcí, publukuje své názory, ale neměl by se hned považovat za kdovíjakou "politickou instituci" .  Strejc Josef

kampelicka 8.7.2009 16:58

Re: Malá poznámečka

Jednoznacne prima volba reditele CT .

ajda 8.7.2009 17:03

Re: Malá poznámečka

Velmi trefný příspěvek! Naprostý souhlas!

ok 8.7.2009 17:09

Re: Malá poznámečka

Podle mého by TV a ani rada neměly být v režii politiků. Jakékoli napojení  médií na politiku je nežádoucí a je mi jedno, zda u nás, nebo v Italii. V tomto kontextu považuji i zamýšlený vstup pana Soukupa na politickou scénu za nežádoucí.

Petr z Tábora 8.7.2009 17:31

Re: Malá poznámečka

Strejcu, máte naprostou pravdu.

Těch 100 je rozhodně menším zástupcem veřejnosti než řádně volení politici a jimi zvolené orgány. Víme komu z podepsaných například nahání husí kůži případné jmenování paní Bobošíkové.

vašek 8.7.2009 16:56

Asi se bojí

že přijdou o kšefty!


Kdo staví vilu na Babě? Muž s vazbami na sponzory Zemanovy kampaně

Známý Romana Janouška Luboš Pašek buduje dům ve funkcionalistické čtvrti Baba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nová prosklená vila na vrchu Baba v Praze budí zájem místních i turistů. Dům patří firmě Luboše Paška, který je...

Ano, Češi byli nejlepší! říká zámořský expert o časech, kdy i Kanada žárlila

Craig Button | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Omlouvá se při vzpomínce na nezdar Pavla Patery v Dallasu. Zápasy proti Buffalu s Dominikem Haškem v brance přirovnává...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....