Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina -2 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Jan Kraus se stal tváří nového magazínu

Magazín Kraus přináší politické komentáře i rozhovory  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Magazín Kraus přináší politické komentáře i rozhovory | foto: ČTK

PRAHA Politicko-společenský magazín Kraus, jehož první číslo právě vyšlo, přináší komentáře současné politické situace i rozhovory se známými osobnostmi.

"Duchovním otcem" a vedoucím časopisu je herec a moderátor Jan Kraus a šéfredaktorkou Simona Matásková. Vydavatelem měsíčníku je mediálním dům Sanoma Media Praha.

"Není to časopis agresivně intelektuální ani v rytmu bulvárního hnoje. Je trochu bulvární pro ty, co si o sobě myslí, že jsou intelektuály, poněkud intelektuální pro lačné hltače bulváru," uvedl Jan Kraus, který má velký vliv na obsah magazínu. Časopis vychází v tištěném nákladu 80 000 výtisků a jeho zaváděcí cena je 49 korun.

Kraus není jediným časopisem, který se v poslední době nově objevil na stáncích. Počátkem listopadu byl na trh uveden ekonomický magazín Forbes v češtině, který chce českým čtenářům nabízet pohled na byznys jako umění.

ČTĚTE TAKÉ:

Nový dvouměsíčník First Class, jehož první číslo vyšlo 11. listopadu, se zaměřuje na informace ze zákulisí vysokého byznysu a informuje o aktuálních a chystaných novinkách v luxusním segmentu z oblasti módy, designu, bydlení nebo gastronomie.

Od 8. listopadu vychází také nová magazínová řada s názvem Edice Dnes+, kterou vydává mediální skupina MAFRA. Magazíny jsou tematicky zaměřeny na oblasti životního stylu, kultury a volného času. První magazín této edice má název Partneři slavných.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

VIDEORECENZE: Vyzkoušeli jsme elektronickou kuchyňku Smoby
VIDEORECENZE: Vyzkoušeli jsme elektronickou kuchyňku Smoby

Elektronická kuchyňka Smoby Tech Edition je splněným snem každé malé hospodyňky a malého šéfkuchaře. Děti se s ní zabaví... a dospělí vlastně také.