Úterý 20. dubna 2021svátek má Marcela 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Janeček dostal za loňské hospodaření ČT odměnu 658 680 korun

Jiří Janeček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Janeček | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

K víc než stošedesátitisícovému platu si generální ředitel České televize Jiří Janeček přilepší. Rada ČT mu na své dnešní schůzi přiřkla roční odměnu ve výši 658 680 korun za loňské dobré hospodaření.

Roční odměna ve výši dvacetinásobku průměrné mzdy zaměstnanců televize generálnímu řediteli náleží na základě jednoho z bodů manažerské smlouvy. Podle něj si Janeček bonus zasloužil, protože hospodaření ČT za rok 2008 udržel vyrovnané a účetní uzávěrku auditor schválil bez výhrad.

Základní plat generálního ředitele ČT byl před rokem valorizován na
161 tisíc korun. Kromě roční odměny má i další pohyblivé složky mzdy: za každý čtvrtrok 42 tisíc, dosáhne-li vyrovnaného hospodaření a cash flow, dostatečné spokojenosti diváků a tržního podílu nad 27 %. Pololetně pak dalších 28 tisíc za dobrou spolupráci s radními a plnění zákona.

Janečkův šestiletý mandát v čele televize se chýlí ke konci, skončí 16. července. Den předtím chce televizní rada zvolit šéfa instituce na dalších šest let, hlásí se i Janeček.

Nový šéf ČT se bude volit za tři týdny

Dnes si radní pouze odsouhlasili mechanismus volby. Na příští schůzi tak nejdřív chtějí všem pěti finalistům - kromě Janečka to je Jana Kasalová, Jana Bobošíková, Hynek Chudárek a Radomír Pekárek - možnost veřejně se projevit, nejvýš deset minut.

Následná volba pak má být dvoukolová. Z prvního kola mají vždy postoupit dva s nejvyšším počtem hlasů, při rovnosti pak všichni se stejným počtem hlasů, teoreticky tedy může postoupit všech pět. V druhém kole zvítězí ten, kdo od čtrnáctičlenné rady získá aspoň deset hlasů.

Takové volby proběhnou nejvýše dvě. "Je jasné, že to nebude jednoduché, a proto jsem navrhl dvojí opakování finálové volby, aby si každý mohl přehodnotit svůj postoj, náhled, pokud bude chtít," uvedl dnes předseda Rady ČT Jiří Baumruk.

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...