Čtvrtek 4. března 2021svátek má Stela 12 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Janeček nikdy nebyl manažer, ČT jsem řídil já, tvrdí Lambert

Jiří Janeček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Janeček. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Ředitel České televize Jiří Janeček přísahal na smrt svých dětí, že o milicionářské minulosti bývalého vrchního a programového ředitele Františka Lamberta nevěděl. Podle Lamberta ale jeho minulost znal, takže přísahou dost riskuje. A navíc si připisuje cizí zásluhy.

Když se Lambert v rozhovoru LN s Jiřím Janečkem dočetl, že ředitel ČT podle svých slov pracoval 16 až 18 hodin denně, pobavilo ho to. "A tak mě napadlo, že jsem v ČT asi byl s jiným Jirkou," zavtipkoval Lambert v rozhovoru v časopise Instinkt. Na ředitele veřejnoprávní televize má jiné vzpomínky.

Janeček podle něj nikdy nebyl manažer a sám Janeček si toho byl vědom, což Lambert oceňoval. "Většinu práce jsem dělal za něj. Není složité to dokázat. Všichni vědí, že jsem kromě zpravodajství, což byla Zdeňkova (Šámal, pozn. red.) záležitost, ČT řídil," prohlásil v Instinktu Lambert.

Čtěte rozhovor LN:

A byl to prý také on, kdo televizi vyvedl z krize. "Janeček si v Lidovkách ani nepamatoval, jak velké ztráty vlastné tím svým skvělým řízením 'vyrovnal'," uvedl jako důkaz vlastní pravdy Janečkovo čarování s čísly v rozhovoru pro LN. 

Přísaha? To dost riskuje

Generální ředitel ČT Janeček propustil Lamberta před dvěma lety poté, co vyšlo najevo jeho působení v Lidových milicích. Podle lustračního zákona totiž člověk s takovou minulostí nesmí zastávat pozici, v jaké se Lambert nacházel.

Ačkoli Lambert tvrdil, že Janeček od počátku o jeho minulosti věděl, ředitel ČT v Hospodářských novinách odpřísáhl na smrt svých dětí, že tomu tak nebylo. "To dost riskuje, když se takto vyjadřuje směrem ke svým synům," komentoval to Lambert, který se s Janečkem znal už před příchodem do ČT.

Janeček se k nařčením odmítl vyjádřit. Podle mluvčího ČT Ladislava Štichy věnuje generální ředitel spolu se svým týmem veškerou energii probíhající restrukturalizaci televize.

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař
Také lovíte duchy? Netestujte dřív, než týden po vynechání menstruace, radí lékař

Jedna minuta. Druhá. Tři minuty pryč… Chvíle napětí… Na testu se objeví dvě čárky… Pozitivní těhotenský test! Jste v tom! Jak těhotenské testy...