Sobota 15. srpna 2020svátek má Hana 25 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Janeček zakázal nové projekty

Jiří Janeček, staronový šéf ČT. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Janeček, staronový šéf ČT. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Hrozbu provizorního vedení ČT radní tento týden neodvrátili. Odcházející šéf Jiří Janeček přitom zakázal nové projekty, dokud nebude znám jeho nástupce.

Dokud nebude mít Česká televize nového ředitele, nebudou uskutečněny žádné nové programové projekty ani větší investice.
Na Radě ČT totiž odstupující ředitel Jiří Janeček oznámil, že vydal nařízení, podle kterého do zvolení svého nástupce zakázal uzavírání zásadních investičních smluv, tvorbu nových pořadů nebo nakupování scénářů.

Čtěte také:

"Dojde i k omezení smluv většího rozsahu, které se týkají provozních nákladů," prohlásil Janeček. Ten na minulém zasedání Rady ČT oznámil, že ve funkci skončí k poslednímu srpnu ze zdravotních důvodů. Že je tento termín nejzazším datem, kdy musí zahájit léčbu, zopakoval tento týden.

"Říkám to jasně. Odcházím a mé rozhodnutí je neodvolatelné. Spekulace, že bych si to ještě mohl rozmyslet, mě uráží," zlobil se odcházející ředitel.  Rada se včera dohodla, že chce s vypsáním výběrového řízení počkat na nové členy. Ti 13. července nahradí čtyři odcházející radní.

Fibingerová leží na jednotce intenzivní péče
Mezi končícími je současný předseda Jiří Baumruk nebo bývalá olympionička Helena Fibingerová. Včerejšího zasedání se nezúčastnila. leží na jednotce intenzivní péče po operaci žlučníku. "Ti, kteří to chtěli, dosáhli svého. Doufám, že se budou smažit v pekle, třeba tvůrci různých rozhlasových her o ní," emotivně komentoval neúčast Fibingerové Baumruk.

Volba by podle plánovaného harmonogramu měla proběhnout na konci září. Na včerejším zasedání bylo patrné, jak je rada názorově rozdělena. Místopředsedkyně Dana Eklová chtěla prezentovat právní analýzu, kterou si kvůli odchodu ředitele nechala vypracovat.

Podle ní by bylo po právní stránce ideální, aby Janeček dal výpověď notářce do zástavy. Pak by nemohl s odchodem couvnout. Některé radní rozčílilo, že Eklová zadání analýzy nekonzultovala. "To je opravdu amatérismus a lidová tvořivost. Janeček rezignaci oznámil veřejně. Pokud by ji chtěl stáhnout, zcela by se profesně znemožnil. Navíc bychom ho pak stejně odvolali pro ztrátu důvěry," řekl LN radní Jan Prokeš.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!