Sobota 28. listopadu 2020svátek má René 3 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Šéf Sanomy Havelka končí. I kvůli drahému časopisu Kraus

Magazín Kraus přináší politické komentáře i rozhovory  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Magazín Kraus přináší politické komentáře i rozhovory | foto: ČTK

PRAHA Generální ředitel vydavatelství Sanoma Media Josef Havelka končí. Jedním z důvodů jeho odvolání jsou podle informací serveru Lidovky.cz vysoké náklady na společenský časopis Kraus.

Havelka byl v čele Sanomy od ledna loňského roku a ve funkci skončí k 30. červnu. „Důvodem byly rozdílné pohledy zahraničních vlastníků a pana Havelky na řízení firmy,“ řekl serveru Lidovky.cz  mluvčí společnosti Filip Poštulka.

Zda vztahy mezi zahraničním a českým vedením mohly rozjitřit vysoké investice do nového společenského časopisu Kraus, potvrdit Poštulka odmítl. „Asi chápete, že to nemůžu komentovat,“ řekl mluvčí.

Jméno Havelkova nástupce by měla firma oznámit v pondělí. Podle informací serveru Lidovky.cz by jeho nástupce měl přijít z Polska. Podle serveru Media Guru by mělo jít o Agnieszku Dolezychovou.

Sanoma Media Praha vydává převážně časopisy, mezi které patří například česká verze cestovatelského měsíčníku National Geographic nebo nejstarší tuzemský týdeník pro ženy Vlasta. Vedle toho provozuje také několik zábavných a společenských internetových serverů.

Podle serveru Media Guru loni Sanoma prohloubila svojí ztrátu na 85 milionů korun za což mohly mimo jiné také vysoké investice do nového společenského časopisu Kraus.

Josef Havelka

Josef Havelka se narodil v Československu, strávil 23 let v Německu, aby se v roce 1991 vrátil do své rodné země. Vybudoval zde pobočku reklamní agentury Leo Burnett, která se pod jeho vedením stala významnou tuzemskou skupinou zaměřenou na komunikaci.

V roce 2001 se stal regionálním ředitelem této firmy pro 11 trhů střední a východní Evropy. Poté co v roce 2005 společnost Leo Burnett opustil, založil úspěšnou poradenskou firmu Zeitgeist.

V roce 2009 se Josef  Havelka stal zakládajícím partnerem firmy Zoot.cz - nákupní on-line platformy.

Zdroj: SanomaMedia

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč
SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč

Sportuješ a ráda se hýbeš? Chceš svou snahu zefektivnit i vhodným jídelníčkem, ale nevíš, jak na něj? Nyní máš jedinečnou příležitost vyhrát...