Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Češka měla předstírat rakovinu, desítky uživatelů Twitteru jí půjčily peníze. Nevrátily se jim

Twitter (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter (ilustrační foto) | foto: Reuters

PRAHA Na českém Twitteru již druhý den rezonuje případ mladé ženy, která si od ostatních uživatelů měla napůjčovat desetitisíce až statisíce korun a dosud je nevrátila. Desítky lidí na této sociální síti ji nyní hromadně obviňují z cíleného podvodu. Populární blondýnka, která vystupuje pod pseudonymem .B.B (dříve Blonďatá běhna), tato tvrzení odmítá s tím, že jde o nedorozumění.

Mladá žena, již sleduje více než sedm tisíc lidí, měla například lákat na prodej charitativních mýdel či o sobě tvrdit, že má rakovinu. Pod falešnou indentitou si měla rovněž uspořádat narozeninovou oslavu. Známé přitom vyzvala, aby se jí složili na překvapení v podobě jízdního kola. Alespoň to vyplývá z rozhořčených příspěvků, které se začaly od středečního večera objevovat na zmíněné sociální síti pod hashtagem #dikBB.

„Tu narozeninovou oslavu, na kterou jsme ti všichni naivně naletěli, bych ti ještě odpustila. Ale že zneužíváš důvěry a citů druhých, vymýšlíš si choroby, lžeš kudy chodíš a žiješ jen z peněz a pohostinnosti druhých, mě fakt štve,“ napsala jedna z uživatelek. „Ráda bych řekla, že neznám to její ‚zrovna jsem to odeslala, zítra to přijde‘. Naposledy mi ‚právě odeslala‘ peníze 6.12. a stále nikde,“ doplnila ji další.

Uživatelka .B.B. (redakce její celé jméno zná, ale rozhodla se jej nezveřejnit) mimo jiné od léta působí jako dobrovolnice neziskové organizace Dobré víly dětem, která podporuje děti z dětských domovů a pěstounské rodiny. Její jednatelka Angelika Nevěřilová je situací zaskočena. .B.B prý byla ve spolku aktivní a velmi mu pomohla.

„Domluvila lidi, kteří přijeli za dětmi, udělali jim hezké aktivity a přispěli finančně. Také s námi pravidelně jezdí za dětmi,“ řekla Nevěřilová pro Lidovky.cz. Sama prý ženě půjčila peníze, zpět se jí nevrátily.

.B.B. serveru Lidovky.cz přiznala, že si finance půjčila. Odmítá ovšem, že by šlo o cílený podvod. Údajně se dostala do složité situace, kvůli níž vše nezvládla splatit.

„Je to začarovaný kruh, do kterého se může dostat spoustu jiných lidí. Půjčila jsem si nějaké peníze, to je pravda. Ale není to tak, že bych je nechtěla vracet. Spousta věcí na Twitteru není pravda,“ řekla serveru Lidovky.cz, evidentně rozrušená.

„Cítím se neskutečně na dně. Nechci, aby to ublížilo mojí rodině a ničilo život dalším lidem,“ dodala se slovy, že nebýt podpory blízkých v uplynulých hodinách, patrně by nastalou situaci nezvládla. Záležitost ji prý velmi mrzí, více se k ní ale vzhledem ke své momentální psychické kondici nechtěla vyjadřovat.

Policie se případem zatím nezabývá. Dosud v této souvislosti neobdržela žádné trestní oznámení.

Případ zahltil českou twitterovou scénu natolik, že na ni po svém zareagoval například i účet Pražské integrované dopravy.

20.prosince 2018 v 10:00, příspěvek archivován: 20.prosince 2018 v 12:55

Autobusy BB1 a BB2 v pracovní dny pomáhají s převozem cestujících mezi Budejovickou a místními kancelářskými budovami. Vzhledem k aktuálnímu dění zde na Twitteru doufáme, že nám po nich teď někdo nehodí šutr. https://t.co/psaPe2mK0L

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...