Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Češka měla předstírat rakovinu, desítky uživatelů Twitteru jí půjčily peníze. Nevrátily se jim

Twitter (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter (ilustrační foto) | foto: Reuters

PRAHA Na českém Twitteru již druhý den rezonuje případ mladé ženy, která si od ostatních uživatelů měla napůjčovat desetitisíce až statisíce korun a dosud je nevrátila. Desítky lidí na této sociální síti ji nyní hromadně obviňují z cíleného podvodu. Populární blondýnka, která vystupuje pod pseudonymem .B.B (dříve Blonďatá běhna), tato tvrzení odmítá s tím, že jde o nedorozumění.

Mladá žena, již sleduje více než sedm tisíc lidí, měla například lákat na prodej charitativních mýdel či o sobě tvrdit, že má rakovinu. Pod falešnou indentitou si měla rovněž uspořádat narozeninovou oslavu. Známé přitom vyzvala, aby se jí složili na překvapení v podobě jízdního kola. Alespoň to vyplývá z rozhořčených příspěvků, které se začaly od středečního večera objevovat na zmíněné sociální síti pod hashtagem #dikBB.

„Tu narozeninovou oslavu, na kterou jsme ti všichni naivně naletěli, bych ti ještě odpustila. Ale že zneužíváš důvěry a citů druhých, vymýšlíš si choroby, lžeš kudy chodíš a žiješ jen z peněz a pohostinnosti druhých, mě fakt štve,“ napsala jedna z uživatelek. „Ráda bych řekla, že neznám to její ‚zrovna jsem to odeslala, zítra to přijde‘. Naposledy mi ‚právě odeslala‘ peníze 6.12. a stále nikde,“ doplnila ji další.

Uživatelka .B.B. (redakce její celé jméno zná, ale rozhodla se jej nezveřejnit) mimo jiné od léta působí jako dobrovolnice neziskové organizace Dobré víly dětem, která podporuje děti z dětských domovů a pěstounské rodiny. Její jednatelka Angelika Nevěřilová je situací zaskočena. .B.B prý byla ve spolku aktivní a velmi mu pomohla.

„Domluvila lidi, kteří přijeli za dětmi, udělali jim hezké aktivity a přispěli finančně. Také s námi pravidelně jezdí za dětmi,“ řekla Nevěřilová pro Lidovky.cz. Sama prý ženě půjčila peníze, zpět se jí nevrátily.

.B.B. serveru Lidovky.cz přiznala, že si finance půjčila. Odmítá ovšem, že by šlo o cílený podvod. Údajně se dostala do složité situace, kvůli níž vše nezvládla splatit.

„Je to začarovaný kruh, do kterého se může dostat spoustu jiných lidí. Půjčila jsem si nějaké peníze, to je pravda. Ale není to tak, že bych je nechtěla vracet. Spousta věcí na Twitteru není pravda,“ řekla serveru Lidovky.cz, evidentně rozrušená.

„Cítím se neskutečně na dně. Nechci, aby to ublížilo mojí rodině a ničilo život dalším lidem,“ dodala se slovy, že nebýt podpory blízkých v uplynulých hodinách, patrně by nastalou situaci nezvládla. Záležitost ji prý velmi mrzí, více se k ní ale vzhledem ke své momentální psychické kondici nechtěla vyjadřovat.

Policie se případem zatím nezabývá. Dosud v této souvislosti neobdržela žádné trestní oznámení.

Případ zahltil českou twitterovou scénu natolik, že na ni po svém zareagoval například i účet Pražské integrované dopravy.

20.prosince 2018 v 10:00, příspěvek archivován: 20.prosince 2018 v 12:55

Autobusy BB1 a BB2 v pracovní dny pomáhají s převozem cestujících mezi Budejovickou a místními kancelářskými budovami. Vzhledem k aktuálnímu dění zde na Twitteru doufáme, že nám po nich teď někdo nehodí šutr. https://t.co/psaPe2mK0L

Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Test 4 ruzných typů motorů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!