13. prosince 2017 11:48 Lidovky.cz > Byznys > Média

Kajínek, volby a hokej. Google ukázal, co Češi letos nejvíc hledali

Na Kajínka čekalo před věznicí několik příznivců. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Kajínka čekalo před věznicí několik příznivců. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Češi v letošním roce na internetu nejvíce žili parlamentními volbami, mistrovstvím světa v hokeji a prezidentskou milostí pro vězně Jiřího Kajínka. Právě tato hesla měla největší nárůst ve vyhledávání české mutace vyhledávače Google. Firma to ve středu oznámila v tiskové zprávě.

Největším skokanem roku 2017 se stal výraz „volby“, přičemž do první desítky trendů poskočila také „volební kalkulačka“. Hokejový národ Čechů tradičně hledal informace o aktuálním mistrovství světa v hokeji, které se konalo v Německu a ve Francii.

Nárůst zájmu vyvolalo také první losování účtenkové loterie nebo představení nové generace iPhonu. Mezi opravdové trendy roku 2017 se řadí i populární hračka fidget spinner, která si rovněž vybojovala své místo v první desítce.

Vedle Kajínka nejvíce vzrostla vlna zájmu o populárního šoumena Kazmu Kazmitche. Ten se v první desítce českých osobností objevil i se svým přítelem Karlem Ondrkou, který se proslavil rolí falešného účastníka pořadu Prostřeno. Vysoké pozice v žebříčku i letos obsadili soutěžící televizní show Tvoje tvář má známý hlas Milan Peroutka a Jitka Boho i výrazné tváře letošních voleb, a to šéf Pirátů Ivan Bartoš a předseda SPD Tomio Okamura.

Čeští uživatelé Vyhledávače Google se však v roce 2017 znovu vraceli i k pohnuté české minulosti, když si zjišťovali fakta o Olze Hepnarové, Miladě Horákové a Lídě Baarové.

Ze zahraničních osobností vyvolal největší zájem Kevin Spacey, který letos čelil obviněním z obtěžování, bývalý automobilový závodník Niki Lauda, čerstvě zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron a hvězda letošního festivalu Colours of Ostrava americká zpěvačka LP.

Čeští uživatelé vyhledávače Google si nechávali nejvíce radit s pletením pomlázky, zmrazováním hub nebo jak volit. Zajímali se také o recept na pečení husy, o návod na vyplnění daňového přiznání či domácí výrobu másla.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!