Čtvrtek 22. dubna 2021svátek má Evženie 3 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Kalousek by se měl za své výroky omluvit, zní od šéfredaktorů

Postup ministra financí Kalouska považuji za naprosto nepřijatelný a neomluvitelný... Ministr Kalousek si zažertoval. Nikdo se nesměje... Pan Kalousek se svým jednáním vyřadil ze skupiny seriózních politiků... To jsou jen některé z reakcí šéfredaktorů českých deníků a zpravodajských týdeníků na blufování ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) ohledně tajné nahrávky jejich pracovní schůzky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Holec 11.3.2011 10:05

Proč omluva

Kalousek by se neměl omlouvat, šefredaktoři se sejdou na tajné schůzce kde se kují intriky a pomluvy a když je někdo napálí tak jsou jako psi utržení od řetězu protože se jim někdo podíval do karet a oni falešně nemohou hrát !

R. Hofman 11.3.2011 13:00

Re: Proč omluva

máte pravdu

J. Frgalova 11.3.2011 9:58

šmarjá

a proč, copak není pravda, že novináři smolili dopis vládě? A to, že Kalousek řekl že o tom ví, a pak to popřel, že to ví, to mění tu situaci jak? Novináři jsou opravdu mimoni.

V. Kraus 11.3.2011 8:35

Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

Patří k oblíbeným činnostem novinářů přichytit politiky na švestkách a znemožnit je před veřejností. Teď jim to Kalousek trošku vrátil.

Šéfredaktoři si stěžují, že teď nebudou vědět, zda Kalousek mluví pravdu či mystifikuje. Ale pánové, my také nikdy nevíme, kdy v těch vašich novinách píšete pravdu a kdy se nás pokoušíte mystifikovat. A také s tím nic neuděláme, maximálně vás můžeme přestat číst.

F. Šimek 11.3.2011 9:16

Re: Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

copak vy nevíte, že poviností novinářů je , aby politiky nachytali, jak říkáte na švestách? Měl byste jim za to tleskat! Nebo vy tleskáte těm lhářům, jako je  Kalousek? V hospodě se podepisuje jako kokot Kalousek. Vám to přijde normální? Je v KDU-ČSL bratr, ale v TOP 09 je nebratr, ale prej je zase bratr. Neuvěřitelný! Čoveče, nejste přeci hluchej a slepej!

J. Štrobl 11.3.2011 9:40

Re: Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

A kdopak je asi větší lhář novináři nebo Kalousek? Hluchý a slepý budete asi Vy. No a jestli opravdu těm novinářům věříte tak patrně i ...

F. Šimek 11.3.2011 10:00

Re: Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

já se nebudu s váma dohadovat, kdo víc lže! Pokud nevěřím kokotovi nebratru Kalouskovi a já jsem i...nepomůžu vám já, ale odbornej lékař!

J. Štrobl 11.3.2011 10:21

Re: Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

To Vám řekli v Lihovém domě?

F. Šimek 11.3.2011 10:35

Re: Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

co je Lihovej dům, to fakt nevím! Budete asi pomatenej a navíc okouzlenej lhaním dnešních vládnoucích politiků. Je mi to šumafuk, ale vy byste s tím pitím měl přestat!!!

J. Štrobl 11.3.2011 10:38

Re: Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

Takovéhle perly pocházejí pouze z Lihového domu. Jak dikce, tak obsah je stejný a tak z toho usuzuji, že tam chodíte na politické školení mužstva.

F. Šimek 11.3.2011 11:06

Re: Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

pane opakuji! Nejsem žádnej socialista!!! Lidovej a jak vy legračně říkáte Lihovej dům, je mi ukradenej. Politický školení mužstva jsem naposled absolvoval v r.1965-1967! Nikdy jsem nevolil socany, ale ani Top 09, protože tam je těch socanů a všeljakejch komunistickejch přeběhlíků 99%! Nechápu, jaký perly ze mne padají? Že Kalosek je kokot nebratr, to přeci ví i moje 89letá babička. Pokud to nevíte vy, pak vá nemůžu pomoci, ale zbejvá už jen ten chocholoušek!

A. Flek 11.3.2011 9:42

Re: Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

Jistě, přestat číst můžete vždycky. Napadá mě ještě jiná možnost, ale ta teď není moc populární a do budoucna se bude vládní politikou omezovat - snažit se číst víc a třeba dosáhnout schopnosti myslet. Ale přiznávám, Vámi navržené řešení je snadnější - a hlavně levnější. Hurá, pryč se čtením!

J. Štrobl 11.3.2011 9:45

Re: Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

Rozumný člověk si vybírá co by měl číst. Ovšem čtení novin v poslední době k žádnému rozvoji myšlení nepřispívá. Na některých lidech vidím, že se z čtení novin i přímo blbne.

V. Kraus 11.3.2011 9:51

Re: Kalousek by se měl omlouvat? Proč?

Přesně tak !

V. Vlach 11.3.2011 8:18

Opakuji,jediný správný postoj

je ignorovat Kalouska v tisku.Jako kdyby neexistoval.Bohužel stejný postoj asi nedodrží zástupci rádií a televize,poněvadž se na supersupertajnou schůzku nenahlásili a tudíž ani nedostavili.

J. Štrobl 11.3.2011 9:10

Re: Opakuji,jediný správný postoj

Poslyšte, nejste Vy také nějaký pisálek? Že tady kejháte jak potrefená husa.

F. Šimek 11.3.2011 10:04

Re: Opakuji,jediný správný postoj

vy asi budete zamilovanej do kokota nebratra Kalouska, nebo byste po ránu neměl tolik pít!

J. Štrobl 11.3.2011 10:23

Re: Opakuji,jediný správný postoj

Z toho, jak se pořád opakujete bych soudil, že čtete příliš denní tisk. Skusil bych pro změnu třeba Ferdu mravence.

V. Vlach 11.3.2011 11:57

Re: Opakuji,jediný správný postoj

Milá huso,nevím přesně o co Vám jde,ale možná reagujete právě jako potrefená husa a celé to rámuje Vaše inklinace k Ondřeji Sekorovi.Myslím,že na Aukru by jste vydražil jeho mnohé knížky.Budete velmi spokojen.Přeji hezký den.

P. Eugel 11.3.2011 13:28

Re: Opakuji,jediný správný postoj

Simek, tady ma nekdo evidentne problem s nesnasenlivosti. To ses takhle nerudnej porad nebo jen v patek?

M. Baloun 11.3.2011 7:57

asi takhle

Mirku! NEPI!

V. Prokeš 11.3.2011 7:35

Omluva není na pořadu dne !

      Není mi jasné, proč by se měl pan Kalousek omlouvat zrovna šefredaktorům, kteří na něj a i na celou vládu pořádají v poslední době neskutečnou mediální štvanici. Ne nadarmo se levicová opozice raduje, jak jim jde tisk, hlavně při kritice důchodové reformy, na ruku. Podle mne není nic legitimního na tom, že se tajně schází šéfové většiny deníku, aby prý koordinovali svůj postup vůči vládě. Pokud je mi známo, každý novinář a tím víc šéfredaktor, by měl být přísně apolitický a to se u nás neděje ani náhodou.

A. Flek 11.3.2011 7:47

Re: Omluva není na pořadu dne !

Pane Prokeš, přestaňte hysterčit a naučte se číst. Na schůzce redaktorů nebylo nic tajného. Psát společný dopis vládě (na čemž se domlouvali) není nic trestného. Aspoň ne dnes. Naposledy se taková "drzost vůči vládě" odsuzovala při Antichartě. Takže vám blahopřeju - na téhle kauze se každý pěkně projeví... Jinak říkáte, že novináři mají být apolitičtí - to právě teď udělali. Když byli do loňska kritičtí k levicové vládě, to bylo OK, když teď poukazují na možná nebezpečí chystaných kroků pravocivé vlády, tak vám to najednou vadí?

J. Štrobl 11.3.2011 9:42

Re: Omluva není na pořadu dne !

Potom, jak se ti pisálkové rozklepali asi těžko budete někomu vysvětlovat, že tam nic tajného nebylo. Jinak by přece řekli ať to Kalousek klidně zveřejní.

V. Prokeš 11.3.2011 14:28

Re: Omluva není na pořadu dne !

Pane Fleku, vyslovujete odsudky, jako kdybyste na té schůzce šefredaktorů byl osobně přítomen. Jestli  Vy jste dopředu věděl, že se tato schůzka bude konat, tak ostatní ne. Až je Kalousek odhalil, tak začali páni šéfredaktoři tvrdit, že schůzka byla veřejná atp.

Čím vážený byli redaktoči apolitičtí, tím, že se postavili za vydavatele, za své chlebodárce?

Na rozdíl od Vás levičáka, jak jste přiznal, já žádné straně nefandím ani nestraním, jen jsem zásadně proti, aby se tisk pletl do věcí, které mu nepřísluší. Tisk má občanovi zprávy pouze předkládat a ne je jednostranně politicky komentovat. Přirovnáním  s chartou i antichartou jste nějak mimo mísu. 

S. Ševeček 11.3.2011 7:25

Kalousek vědomě lhal?

A co když ta nahrávka existuje ? ...

A. Flek 11.3.2011 7:53

Re: Kalousek vědomě lhal?

Takže pro lidi, kteří mají potíže s chápáním psaného textu (tato epidemie se bohužel v zemi šíří a po zdražení knih bude hůř):

1: Kalousek nejdříve volal šéfredaktorům, že má nahrávku.

2. Potom volal šéfredaktorům, že ji zničil.

3. Potom vydal prohlášení, že si to vše jen vymyslel.

Stačí? Nebo potřebujete, aby vám někdo vysvětloval, že všechna tato tři tvrzení nemohou být pravdivá zároveň? Mimochodem, varianta, že Kalousek opravdu odposlouchává novináře, je ze všech nejděsivější a pokud se to prokáže, je to na okamžitou demisi. Copak to nechápete?

J. Bartošík 11.3.2011 7:25

Mlha přede mnou

U tohoto pána to není nic nového. Jen pojem mystifikace mi trochu nesedí. Raději bych použil obyčejné české slovo lež. Kdo lže, ten krade. Slova lež a krádež se staly natolik frekventovanými, že ztratila negativní akcent. Až vás někdo takový příště přijde okrást o důchody a jiné statky, nestřílejte po něm, byla by to vražda.

S. Ševeček 11.3.2011 7:23

Dobře

vám tak, šmoci.

J. Votava 11.3.2011 7:11

Již včera jsem panu

ministrovi psal svůj názor na věc. Dostal jsem oficiální stanovisko, které bylo pskytnuto tisku, teby slovy kmika, brečel dobře ale na jiném hrobě. 


Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...