8. března 2015 21:31 Lidovky.cz > Byznys > Média

Kancelář Blaník o TýTý soutěžit nebude. Nevysílá ji televize

Úderná jednotka Kanceláře Blaník: Lenka (Halka Třešňáková), Tonda (Marek... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úderná jednotka Kanceláře Blaník: Lenka (Halka Třešňáková), Tonda (Marek... | foto: Nikolas Tušl

PRAHA Pořadatelé divácké ankety TýTý zamítli nominaci politické satiry Kancelář Blaník do kategorie seriál roku. Rozhodnutí odůvodnili tím, že se seriál vysílá na internetu a ne v televizi. Pravidla přitom takovou podmínku pro účast v soutěži nespecifikují.

O vyloučení z ankety informoval server ihned.cz „Do jisté míry je mi to jedno. Kdybychom tu cenu dostali, budu rád. Ale není mi jedno vnímání společnosti, protože je to stejně hodnotné dílo – a teď nemyslím, jestli je to dobré, nebo špatné –, jako když někdo udělá něco do televize,“ uvedl herec Marek Daniel, představitel seriálového Tondy Blaníka, pro Ihned.cz.

PSALI JSME:

Anketu TýTý vyhlašuje Týdeník Televize společnosti Bauer Media od roku 1991. „Je pouze na vás, pro koho se rozhodnete. Nezapomeňte, že vybíráte pouze z českých osobností, seriálů a pořadů,“ uvádí pořadatelé v pravidlech. Tvůrci seriálu i proto požádali své facebookové fanoušky, aby hlasovali pro jejich nominaci do kategorie seriál roku.

„Chtěli jsme upozornit na to, že jsou plnohodnotnou alternativou ke klasickým televizím,“ uvedl šéfproducent Stream.cz Lukáš Záhoř. Pořadatelé divácké ankety ale situaci vyhodnotili jinak a účast seriálu zamítli. „Parametry soutěže TýTý účast internetové televize zatím nedovolují,“ řekla manažerka vydavatelství Bauer Media Ivana Sochůrková. Společnost ale připustila, že v budoucnu se účastí internetových pořadů v soutěži bude zabývat.

pro