Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Karel Vágner míří do vedení Media Bohemia

Rádio (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rádio (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

PRAHA Partnerem české mediální skupiny MEDIA BOHEMIA se od 1. září stane Karel Vágner (36). Od stejného data bude také ředitelem národního obchodu mediálního zastupitelství Media Marketing Services (MMS), vlastněného společností Media Bohemia, a bude zodpovědný za strategické řízení celé obchodní politiky firem, které skupina ovládá.

Oznámil to mluvčí společnosti Filip Hubáček. Od počátku září vznikne rovněž funkce marketingového ředitele MMS, kterou bude zastávat dosavadní výkonný ředitel internetového mediálního zastupitelství ImpressionMedia Pavel Lupjan.

Jeho úkolem bude vytvoření marketingové strategie pro propojení dvou reklamních kanálů skupiny - rádia a internetu. Bude také zodpovídat za marketingovou podporu značek a médií, které skupina ovládá.

Karel Vágner působil ve společnostech Unilever, Starcom, později v pozici ředitele titulů vydavatelství Ringier a Vltava-Labe-Press. Pro vydavatelství Mladá fronta řídil uvedení ekonomického deníku E15 na trh.

V posledních letech byl konzultantem firem skupiny Media Bohemia v oblasti Internetu a online prodeje a pracoval na vývoji několika společných projektů, mimo jiné cestovní agentury Cestuj.cz a portálů zaměřených na doručovací služby květin a delikates.

Skupina Media Bohemia patří mezi největším provozovatele rozhlasového vysílání v ČR. Vlastní 26 regionálních a lokálních rádií, jejichž celková týdenní poslechovost je téměř 3,1 milionu posluchačů. Jsou mezi nimi například Fajn Radio, Radio City či Radio Blaník.

Ovládá také klíčové mediální zastupitelství MMS s podílem přesahujícím 40 procent trhu. Skupina vlastní rovněž internetové mediální zastupitelství ImpressionMedia, online vydavatelství LIMEMEDIA a zážitkovou společnost Allegria - Firma na zážitky.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...