24. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Kde nejčastěji chybujeme? Lidové noviny přichystaly praktický kurz češtiny

Jazykový kurz Lidových novin: Kdy se píše i a kdy y? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jazykový kurz Lidových novin: Kdy se píše i a kdy y? | foto: Lidové noviny

Praha Dva roky po velmi úspěšném kurzu Čeština od A do Z Lidové noviny přichystaly nový kurz zaměřený na naši mateřštinu. První díl najdete v pátečním vydání LN. Tentokrát to bude kurz velmi praktický, který kromě výkladu pravopisných a gramatických jevů, ve kterých nejčastěji chybujeme, nabídne mnohem větší prostor pro procvičování.

Předplatné seriálu si můžete objednat na tel. 225 555 533 nebo na www.lidovenoviny.cz/cestina. V ceně předplatného je i přístup do digitálního archivu Lidových novin, o žádný díl tak nepřijdete.

A že půjde o opravdu praktický seriál, toho jsou zárukou už sami autoři, kteří s češtinou a jejími uživateli bojují každý den: připravili jej jazykoví redaktoři Lidových novin Petra Poukarová a Jan Štěpánek.

Kurz, který najdete na stránkách novin od pondělka do soboty a jehož závěrečný díl, velký opakovací test, vyjde dva dny před Vánoci, je věnován také rodičům dětí, které se hlásí na střední školy, aby svým potomkům mohli být jistými rádci při jejich přípravách na přijímačky.

Čeština v praxi - seriál Lidových novin.

Pro všechny jsme pak připravili úvodní bonus: praktickou kapesní minipříručku s řešením těch opravdu nejfrekventovanějších chyb a omylů.

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!