14. srpna 2015 7:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Kellner buduje novou televizi na O2

Petr Kellner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner. | foto: PPF

Fascinace světem médií je aktuálním trendem mezi nejvlivnějšími česko-slovenskými podnikatelskými skupinami. A zatímco Penta právě oficiálně přebírá vydavatelství Vltava-Labe-Press s regionálními Deníky,v největší české finanční skupině PPF vykrystalizoval nový plán vybudovat si tak zvané vlivové médium.

To znamená původní zpravodajství. Sloužit k tomu mají vlastní kanály v mobilním operátorovi O2, kterého PPF ovládá, pro jeho placenou internetovou televizi O2 TV. LN to potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje z blízkosti PPF i O2.

Dále v pátečních LN najdete:

  • Korupční kauza na poště bobtná

Buď prostý pokus o korupci, nebo snaha o diskreditaci ministra vnitra. Tak na počátku vypadala kauza údajného nabízení úplatků za vyřešení sporného obchodního případu státní České pošty, v jejímž centru se ocitl místopředseda sociální demokracie a šéf resortu vnitra Milan Chovanec. Případ ovšem bobtná do mnohem složitějšího komplotu, kde ve hře mohou být dle zjištění LN další stamilionové zakázky České pošty.

  • Facebook zkusí vlastní zpravodajství

Facebook postupuje ve své snaze stát se základním internetovým portálem, kde se uživatel dozví vše podstatné a ze kterého nebude muset vytáhnout paty. Nově vyvíjí aplikaci, která bude zobrazovat krátké zprávy a odkazy od vybraných zdrojů, podobně jako to činí Twitter.

  • Nová vize: východoněmecký superstát

Německý federalismus je nejenom složitý, ale zejména nákladný. Jeho reformě brání vyhraněný patriotismus občanů, stejně jako zájmy regionálních politiků.

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!